Šiuolaikiniai vaikai. Kaip augti kartu? Integralaus ugdymo metodika
Šiuolaikiniai vaikai. Kaip augti kartu? Integralaus ugdymo metodika Ilja Vinokuras, Michaelis Laitmanas Leidykla, „Alma littera”
Knygoje „Šiuolaikiniai vaikai“ aptariami žmogaus formavimosi etapai: pradedant vaisiaus vystymusi ir baigiant 20 metų tarpsniu – įėjimu į suaugusiųjų gyvenimą.
Vaikai − mūsų ateitis. Rytoj jie šeimininkaus mūsų pasaulyje ir mes jau nieko nepajėgsime pakeisti, tačiau šiandien jų vystymasis daug kuo priklauso nuo mūsų.
Knygoje „Šiuolaikiniai vaikai“ aptariami žmogaus formavimosi etapai: pradedant vaisiaus vystymusi ir baigiant 20 metų tarpsniu – įėjimu į suaugusiųjų gyvenimą.
Knygoje aptariama, kaip vaikas suvokia pasaulį ir visą jį supančią tikrovę, kaip jis įsisąmonina save, savo aplinką, kaip mezga pirmuosius ryšius su kitais žmonėmis ir t. t. Žingsnis po žingsnio, žodis po žodžio aptariami visi amžiaus tarpsniai, lūžio taškai tampant suaugusiu žmogumi.
Knyga padalyta į dvi dalis. Pirmojoje nuosekliai aptariami žmogaus augimo tarpsniai nuo 0 iki 20 metų, duodamos praktiškos rekomendacijos, kaip elgtis sudėtingose, nevienareikšmėse situacijose, kuriose atsiduria tėvai, auklėtojai ir mokytojai. Rasime ir apie vaikų hiperaktyvumą, nenorą mokytis, agresijos ir smurto problemas vaikų kolektyve ir daugybę kitų temų. Šioje dalyje išsamiai aptariamas vaiko augimo ypatumai, atskleidžiama, kokios pagalbos reikia vaikui, idant jis realizuotų save ir taptų sveikas visuomenės narys.
Antrojoje dalyje konkrečiais amžiaus tarpsniais kylančios problemos sprendžiamos iš šiuolaikiško pasaulio pozicijų, prasiskverbiant į kiekvieno reiškinio priežasčių gelmes. Be to, paliečiamos tokios temos kaip socialiniai tinklai, vaikų baimės, berniukų ir mergaičių tarpusavio santykiai, vaizduotė ir fantazija, gėrio ir blogio supratimas, bausmės ir kt.
Knygos turinys pateikiamas pokalbių forma, leidžiančia skaitytojui lengvai ir be didesnių pastangų susidaryti vaizdą apie naująją, gyvybiškai būtiną mūsų laikais integralaus auklėjimo sistemą ir jos esminius principus. Šioje auklėjimo sistemoje didelis dėmesys skiriamas vaikų tarpusavio santykiams, bendravimui. Aptariama, kaip turėtų atrodyti naujosios vaikų ir paauglių bendruomenės, kur vyresnieji moko jaunesniuosius, kur vaikai yra atsakingi už savo draugus, kur palaiko ir ugdo vienas kitą.
Ši knyga atskleidžia neįprastą, kitokį ir itin įdomų požiūrį į auklėjimo klausimus bei mus supantį pasaulį. Kalbama apie gamtos dėsnius, kurių norom nenorom turime laikytis, idant nepakenktume sau. Viskas priklauso tik nuo to, kaip gerai išmanome šiuos dėsnius ir jų pasekmes.
Mūsų pasaulis pasikeitė – atsiskleidė globalūs ryšiai, tarpusavio priklausomybė, pasaulis tapo integralus. O ši knyga tarsi vedlys, kaip darniai gyventi šiame naujame pasaulyje.
Turėtume mokyti vaikus, kaip dera žiūrėti į pasaulį: savo aplinką, artimus žmones, gamtą. Turėtume jiems atverti gyvenimą, papasakoti apie teisingus santykius šeimoje ir visuomenėje, apie pasaulį, žvaigždes, pinigus, istoriją ir geografiją. Taip pat paaiškinti, jog visa tai sudaro vieną mechanizmą, darniai susijusią visumą, kurią privalu saugoti. Juk pažeidę šią harmoniją, sukeliame kančias ir krizes: ligas, ekologines katastrofas, karus ir teroristinius aktus.
Atskleisdami vaikams gamtą ir žmoniją valdančius dėsnius, pamažėle ugdome jų santykį su savimi ir visuomene, ir galiausiai jie išmoksta iš aukščiau pamatyti gyvenimą, įsisąmonina atsakomybę už pasaulį ir supranta, kad viskas − viena.
Autoriai
Michaelis Laitmanas – filosofijos mokslų daktaras, ontologijos ir pažinimo teorijos profesorius, Pasaulio išminčių tarybos (World Wisdom Council) narys, Ashlag Research Institute (ARI) įkūrėjas ir vadovas. Jis parašė daugiau nei 40 knygų, kurios išverstos į 26 skirtingas kalbas.
Ilja Vinokuras – humanitarinių mokslų doktorantas, rašytojas, lektorius, ARI integralaus auklėjimo departamento bei asociacijos Augam su džiaugsmu vadovas.
Irina Jakovič – profesionali praktikuojanti psichologė, aktyvi Profesionalios psichoterapijos lygos narė, diplomuota dramos psichoterapeutė, dirbanti televizijoje ir radijuje.
Šaltinis
http://www.kodel.info/knyga/
Atsiųsti knygą: https://sviesoskampelis.lt/failai/578_SIUOLAIKINIAI_VAIKAI_pavartymui.pdf