Apie knygą „BŪKIME BLAIVŪS!

Kadangi Lietuva yra viena iš labiausiai nugirdytų šalių pasaulyje (3 vieta) Domeikavos Lietuvos kankiniu baznycios klebonas kun. Robertas Gedvydas Skrinskas išleido papildomu tiražu knygą BŪKIME BLAIVŪS!

Apie knygą „BŪKIME BLAIVŪS!“

Pasaulio Sveikatos Organizacija yra nustačiusi, – jei vienam gyventojui tenka 7-8 litrai gryno alkoholio, – prasideda spartus etnoso išnykimo procesas. Lietuvoje ši riba viršyta mažiausiai 3 kartus! Mūsų šalis užima 3-ją vietą pasaulyje pagal alkoholio vartojimą! Ir jokios adekvačios reakcijos iš mus valdančio elito pusės! Dar gi kai kuriose pozicijose vyksta priešingas vyksmas – tauta toliau negailestingai girdoma. Vienas iš garsiausių pasaulio chirurgų, daugelio pasaulio šalių medicinos mokslų akademijų garbės darys dr. Fiodoras Uglovas į klausimą kodėl žmonės geria, taip atsako: „Jei trumpai, tai geria todėl, kad tai legalizuotas narkotikas, plačiai reklamuojamas ir laisvai bei pigiai pardavinėjamas. Geria todėl, kad nežino tiesos apie alkoholį. Tai pagrindinė priežastis.“

Šios knygos tikslas ir yra atskleisti tiesą apie alkoholį. Į ją sudėta šimtų žymiausių sobriologijos (mokslo apie blaivybę) akademikų, profesorių, daktarų, tyrinėtojų darbai ar jų santraukos, Bažnyčios vadovų pamokymai.

Knygoje yra tokios dalys:

Alkoholio pasekmės žmogaus organizmui, vaikams, moterims, genofondui, moralei, ekonomikai ir siūlomas veiksmų planas šiai didžiulei nelaimei įveikti.

Maloniai sutiko leisti išspausdinti knygoje pagarsėjusį visoje Rusijoje ir už jos ribų savo straipsnį „Karti tiesa apie alų“ chemijos mokslų kandidatas Igoris Klimenko. Jame yra stulbinančių faktų, kurie buvo atrasti tik 1999 m. Normalus vyras, su dar nepragertomis smegenimis, tai išgirdęs, daugiau alaus tikrai negertų.

Knygoje sudėti 37 mitai apie alkoholį ir moksliškai sumalami į miltus. Tiesiog keista, kaip dauguma žmonių iki šiol yra apgauti ir vadovaujasi nieko bendro su tiesa ir mokslu neturinčiomis pseudo žiniomis. Kokia gėda, kai net Seimo nariai, vyriausybės vadovai kartais viešai nusišneka kalbėdami nesąmones alkoholio klausimais. Ši knyga turėtų padėti tokių klaidų nebedaryti.

Į knygą patalpintas ir vieno iš žymiausių šių laikų sobriologijos tyrinėtojų prof. Viktoro Krivonogovo darbo santrauka „Alkoholis – masinio naikinimo ginklas“ Jame profesorius, lektorius aprašo sobriologijos dėsnius. Pasirodo tokie dėsniai yra ir kiekvienam reikia juos žinoti! Kalbėjausi su prof. Viktoru. Jis norėtų atvykti į Lietuvą ir mielai paskaitytų paskaitas, bet, deja, nėra kam jį kviesti.

Panaši dalis yra Narkotizavimo dėsniai. Pasirodo formulėmis galima labai aiškiai ir skaidriai parodyti šalies nugirdymą ir išblaivinimą. Tiek ši, tiek ir kitos dalys savo ruožtu yra ne vieno, o iškiliausių dešimčių mokslininkų darbo vaisiai.

Rusijoje ir kitose gretimose šalyse liko mažai žmonių, negirdėjusių ar nemačiusių Vladimiro Ždanovo paskaitų. Vieną tokią paskaitą, skaitytą 2004 m. išvertė Aleksandras Žarskus ir pateikė per internetą Lietuvos žmonėms. Turbūt šiuo metu nėra įtaigesnio pasakotojo blaivybės tema už šį Novosibirsko Akademinio miestelio mokslininką, kuris po akad. F. Uglovo paskaitos 1984 m. visą buvusį namuose alkoholį prie nustebusios žmonos išpylė į unitazą ir pašventė savo gyvenimą nugirdytos tėvynės gelbėjimui. Skaitytojai galės pasidžiaugti nenuobodžiu prof. Vladimiro pasakojimu

Knygoje patalpintos žymiausių žmonių gražiausios mintys ir posakiai apie girtavimo pragaištingumą nuo senovės Graikijos iki šių dienų. Sudėta 119 lietuvių liaudies patarlių apie girtavimą ir alkoholį.

Knygoje rasite Knygų Knygos – Biblijos ištraukas apie alkoholį ir girtavimą. Iš Senojo Testamento – 27 citatos; iš Naujojo – 15.
Yra A. Lėvano straipsnis apie Kanos vestuvių vyną. Stačiatikių senolių mintis apie alkoholio blogį, – todėl knygą galima pavadinti ekumenine.

Rasite ir konferencijos, skirtos vysk. M. Valančiaus blaivybės 130 m. sukakčiai paminėti, labai konkrečią rezoliuciją. Ji čia įdėta, nes jos programa iki šiol yra aktuali ir vertinga.

Nemaža dalis yra Lietuvos vyskupų, arkivyskupų, tarp jų Dievo tarnų, kankinių kuriems pradėtos Beatifikacijos (kėlimo į Altoriaus garbę) bylos: arkivyskupo Mečislovo Reinio (1884–1953) ir arkivyskupo Teofiliaus Matulionio (1873–1962), tremtinių, metropolitų, dviejų kardinolų, Lietuvos Vyskupų Konferencijos, ganytojiniai laiškai, pamokslai, instrukcijos, kreipimaisi, pasisakymai apie blaivybę.

Savotišką ir autentišką ano meto kovą prieš tautos girdymą parodo ir Lietuvos katalikų bažnyčios Kronika. Čia rasite istorines ištraukas, susijusias su kova už blaivybę.

Sudėti į knygą ir atsitikimai, pamokslai apie blaivybę.

Lietuvoje veikė ne viena stipri blaivybės organizacija. Dėl žmonių abejingumo tautos ateičiai, jos iki šiol nėra atkurtos. Rasite šių draugijų įstatus: Kauno kunigų seminarijos abstinentų draugijos, Lietuvos katalikų kunigų abstinentų vysk. Valančiaus draugijos ir „Angelo sargo“ vaikų sąjungos statutą.

Vietos užteko ir Anoniminių alkoholikų 12 žingsnių programai ir efektyviam Genadijaus Šičko metodui aprašyti.

Kadangi mūsų mergaitės labai paiso kitų nuomonės, joms yra įdėtas 9-12 klasių berniukų požiūris į saikingai išgeriančias paneles.

Panašiai kaip apie alkoholį, nemažai aprašyta apie rūkymo nuodingumą, pasekmes plaučiams, širdžiai, skrandžiui, gyvenimui, ekonomikai, gamtai, vyrams, moterims, motinystei, panelėms ir visokios kitokios pasekmės. Išvardytos įžymybės, kurias nužudė vergystė tabakui.

Knyga yra ekologiška, nes viename puslapyje yra apie 500 žodžių, t.y. 2,5 daugiau, nei įprasto standarto knygoje. A-5, 256 psl.

Su pagarba kun. Robertas Skrinskas.

P.S. Knygą galite įsigyti pas kun. Robertą. Kauno r., Domeikava, Plačioji g.22, tel 8-37-554247, life@zebra.lt
Knygos kaina 5 kartus pigesnė, nei knygynuose: 5 lt. Jei perkama daugiau nei 2 pakus (viename – 16 knygų), – kaina 4 lt.
Knygos bus dovanojamos nemokamai gimnazijų, mokyklų, kolegijų, licėjų, institutų, universitetų, internatų, kalėjimų, kolonijų, pataisos namų, kurie pakvies autorių su paskaita, bibliotekoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *