Europa visai išprotėjo

2013 gruodžio mėn. 03 d.
Nepavykus į Lietuvos darželius prastumti iškrypėliško projekto „Gender Loops“ ir dviprasmiškų knygelių „Kai Rikė buvo Rasmusas“ bei „Kai Frederikas buvo Frida“, nusitaikyta į aukštąsias mokyklas, rengiančias pedagogus. Naujieji pranašai mokytojams parengė metodines knygeles, mokančias, kaip kalbėti apie lytines mažumas, šeimų įvairovę ir lyčių stereotipus. Nauja propagandinė informacija tėvams ne juokais sukėlė nerimą.

Tradicinė šeima neigiama

Apie Lietuvos mokytojams parengtą metodinę medžiagą „Respublikai“ pranešė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė.

Mokymosi priemonių rinkinys parengtas Vytauto Didžiojo universitete ir pavadintas „Laimingos mokyklos dienos“. Mokytojams pateikiami pamokų planai 7 temomis. Viena jų – lyčių ir šeimų įvairovė. Leidinyje pedagogams aiškinama, kaip derėtų kalbėti seksualinės orientacijos ir šeimos įvairovės klausimais su mokiniais.

Pavyzdžiui, rekomenduojama „naudoti nešališką mokymo programą, kurioje paskirta vietos homoseksualistų, lesbiečių, biseksualų, transseksualų“ reikalams.

Mokytojams patariama rengti specialius renginius, pavyzdžiui, „Įvairovės dienas“, kurios griautų stereotipus bei išankstines nuostatas. Rekomenduojama klasėje net įkurti seksualinės orientacijos tarnybą, bendradarbiauti su homoseksualistų teises ginančiomis vietos nevyriausybinėmis organizacijomis (įdomu, kuo jos galėtų prisidėti prie ugdymo proceso).

„Mokytojai turi sugriauti šeimos sąvokos idealumą tam, kad neįžeistų tų mokinių, kurių šeimos išgyvena sunkų periodą, ir reikia atkreipti dėmesį, kad kai kuriais atvejais kai kurios šeimos gali būti pavojingos“, – rašoma leidinyje.

Be to, mokymosi priemonių rinkinyje neslepiama, kad jo tikslas – „padėti jaunuomenei mąstyti kitaip, nei jie buvo išauklėti, ir apsvarstyti šeimos apibrėžimą“.

„Respublikos“ kalbinta K.Paulikė abejojo, ar Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų pedagogams derėtų imtis tokių ugdymo metodų, skleisti homoseksualizmo propagandą.

„Aš tikrai nemanau, kad čia viskas gerai. Juk šitos programos gali laisvai ateiti iki bendrojo lavinimo mokyklų. Na, ir kas, kad leidinys skirtas tik mokytojams – anksčiau ar vėliau tą informaciją jie perteiks vaikams. Be to, galbūt patys yra būsimi tėvai. Renkamasis aplinkinis kelias“, – sakė ji.

Su niekuo nederinta

„Respublika“ išsiaiškino, kad Kauno Vytauto Didžiojo universitete už projektą „Laimingos mokyklos dienos“ atsakinga universiteto Tarptautinių ryšių tarnybos direktorė, „Erasmus“ institucinė koordinatorė Zinaida Baltrėnienė.

Ji teisinosi, kad tėvų pasipiktinimą sukėlęs leidinys dar neišleistas ir bus keičiamas. Paskui bus platinamas penkiose šalies mokyklose, dalyvaujančiose „Laimingų dienų“ projekte. Tačiau kokios tai mokyklos, Z.Baltrėnienė atskleisti nesutiko. Esą pirmiausia leidimo reikia atsiklausti jų pačių.

„Kol kas – tai juodraštinis variantas. Jis net neišleistas ir niekur neplatintas. Temos parinktos pagal apklausas, kurios atliktos mokyklose partnerėse. Yra penkios partnerės. Kalbėta su edukologais, kalbėta su Kauno sveiko miesto projekto atstovais, mokyklomis, kurioms tai buvo įdomu. Parengta pirminė medžiaga, dabar mes tą juodraštinę medžiagą turime, ją žiūrime, dėliojamės. Susitiksime su ekspertais, jiems bus atiduota, edukologams“, – teisinosi universiteto atstovė.

Ji neslėpė, kad dėl metodinės priemonės skyriaus „Įvairovė ir šeima“ sulaukta nemalonių skambučių iš tėvų, net laiško iš Seimo.

Beje, pasirodo, tokia metodinė medžiaga mokytojams nederinta net su Švietimo ir mokslo ministerija. Z.Baltrėnienė aiškino, kad projektas yra derinamas tiesiogiai su Europos Komisija, kuri finansuoja daugiašalės partnerystės projektą „Comenius“.

Perdėtas susirūpinimas lytimi

Kol kas tokie pažadai tėvų neguodžia. K.Paulikė apgailestavo, kad mokyklose, užuot mokius pilietiškumo, mandagumo, peršamos „naujosios“ ES vertybės.

„Nesupraskite blogai: tėvai nėra nusistatę prieš nieką, jei jie ramiai gyvena savo gyvenimą, primygtinai nebruka savo gyvenimo būdo kitiems. Tačiau yra kita medalio pusė – šiais klausimais veikia labai stiprus lobizmas ir politika. Visos tos programos tarsi specialiai bando kiršinti visuomenę, ją priešinti. Suprantama kodėl, tai – didžiuliai ES pinigai projektams. Visi tik ir ieško progos, kaip įsisavinti įvairių fondų pinigus, ES ar Norvegijos. Kuo labiau šaukiama apie mažumų diskriminavimą, tuo daugiau prisikuria įvairių neaiškių moterų, žmogaus teisių organizacijų. Ir iškart visi pradeda rašyti projektus“, – apie tai, kodėl ugdymo įstaigoms brukamos dviprasmiškos programos, svarstė K.Paulikė.

Tačiau tai – smulkmena, palyginti su tuo, ką ruošia Europos Parlamentas. Kelią skinasi rezoliucija, siūlanti, kad vaikai iki 6 metų jau turi žinoti apie intymius santykius tarp tos pačios lyties, o iki 4 metų turi būti informuoti, koks džiaugsmas yra liesti savo lyties organus. Iš Lietuvos europarlamentarų tam pritarė Justas Vincas Paleckis, Vilija Blinkevičiūtė ir Leonidas Donskis. Plačiau apie tai – „Respublikos“ žurnalistės Olavos Strikulienės straipsnyje „Mūsų europarlamentarai išprotėjo“.

http://www.respublika.lt/lt/naujienos1/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/europa_visai_isprotejo/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *