Žurnalo „Tavo vaikas” kūrybinė grupė tęsia tradiciją ir toliau tyrinėja alternatyviąsias vaikų ugdymo bei priežiūros galimybes Lietuvoje. Šįkart – pasakojimas iš Kauno rajone įsikūrusios mamų bendruomenės.
Šis mėnuo mus nubloškė į kaimelį gražiu Patamulšėlio pavadinimu Kauno r. Čia, atsirėmusi į pušynėlį, stovi jurta, į kurią kiekvieną rytą suguža apie šešiolika vaikų. Turbūt tuo Patamulšėlis ir yra garsiausias – jurtos vaikais, jurtos mamomis ir šia jurtos bendruomene, kuri savaitgalio vakarais čia renkasi į kino vakarus ir šiaip apie šį bei tą pasikalbėti.
Internete radau įdomų komentarą apie tai, kad žmonės, kurie dar neišvažiavo iš Lietuvos, vis tiek ieško būdų, kaip „pabėgti“, ypač nuo lėtai besikeičiančios ir naujovėms atsparios ugdymo sistemos. Komentaro autorius pavadino tai vidine emigracija: pasiėmę savo vaikus iš miestų žmonės bėga į miškus, laukus, šiaudinius namus, ekologiškus ūkius, „žalias“ virtuves. Mamų bendruomenės sumanytojų, keturių vaikų mamos Rasos ir trijų vaikų mamos Virgilijos, istorija kaip tik tokia.

http://m.tavovaikas.lt/article.php?id=67386942

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *