2014 m. balandžio 4-6 d
Kviečiame į socialinės ekologijos praktinį seminarą
„INICIATYVOS ĖMIMASIS“
Erik Lemcke
Seminaras bus verčiamas į lietuvių kalbą.
Bus išduodami KPKC kvalifikaciniai pažymėjimai, dalyviai bus vaišinami kava.
Seminarą ves ERIK LEMCKE (Kopenhaga, Danija ) – Socialinės Ekologijos dėstytojas ir konsultantas, aktyviai dirbantis jau nuo 1987 metų. Erik Lemcke seminarus Lietuvoje rengia nuo 1993 metų.
Erik Lemcke jau 26 metus dirba kaip procesų konsultantas ir tarpininkas – komandos formavimo, iniciatyvumo, konfliktų sprendimo, vystymosi ir vizijos kūrime ivairiose Danijos karalystės savivaldybėse, universitetuose, įvairiose viso pasaulio NVO ir pelno nesiekiančiose organizacijose. Erik Lemcke darbas pagrįstas Bernard Lievegoe holistiniais ir dvasiniais metodais žinomais kaip socialine ekologija. Erik Lemcke turi Roskildės universiteto socialinio verslumo magistro laipsnį ir 2001-aisiais kartu su kitais pasaulio visuomeninkais įsteigė tarptautinę organizaciją GLOBENET3, orientuotą į pilietinės visuomenės vaidmenį kuriant tvarias bendruomenes ir demokratinį atsinaujinimą. Jis yra vienas iš iniciatorių Transision movement judėjimo Danijoje ir sertifikuotas “Transition” treneris. Erik Lemcke jau nuo 1992 metu veda asmenybės vystymosi ir organizacinės plėtros seminarus Vilniuje ir Kaune. Erik Lemcke taip pat yra ir skulptorius.

Praktinio seminaro tikslas: Padrąsinti ir įgalinti kiekvieną (pilietį- žmogų, mokytoją, socialinį pedagogą, psichologą, vadovą, verslininką, menininką, jauną ir senjorą) imtis vis aukštesnės iniciatyvos. Bus pateikta ne tik tai, kas yra labai praktiška ir orientuota į gyvenimą, bet ir suteikta peno kūrybai, Jūsų mintims ir apmąstymams.
Seminaras skirtas žmonėms, kuriems rūpi asmenybės tobulėjimas, socialiniai procesai, vykstantys organizacijos, mokyklos, šeimos ar kitos įstaigos viduje bei išorėje, žmonėms, kurie dalyvauja socialiniuose pokyčiuose savo darbo vietoje ir yra asmeniškai suinteresuoti pažanga.
Seminaras naudingas ir tiems, kurie prisiima atsakomybę būti atsakingesniais už savo karjerą, ateitį. Kurie nori ir yra pasirengę pradėti kažką naujo savo gyvenimo kely, trokšta tapti iniciatyviomis, savimi pasitikinčiomis, nuolat kuriančiomis ir besimokančiomis asmenybėmis.
Imantis iniciatyvų labai svarbu atpažinti motyvus, tai susiję su vizija, ką mes norime matyti ateityje. Turime atsakyti sau į klausimą, ko reikia, kad idėja taptų realybe, kokių resursų mums reikia, kad iniciatyva pavyktų. Imantis iniciatyvos turime įsivardinti, kokiomis vertybėmis mes vadovaujamės veikdami, didelis dėmesys kreipiamas ir tarpasmeniniams santykiams.
Vykdant iniciatyvas turime nusimatyti, kas yra mūsų pagalbininkai, kur mūsų stipriosios pusės, o kur slypi sunkumai, grėsmės.

KAINA: Iš anksto užsiregistravus duotu el. pašto adresu ar parašius SMS duotu telefonu – seminaro kaina -220 lt, dviem asmenims 2x 190lt; trims asmenims 3x 180lt; keturiems ir daugiau asmenims 4x 160 lt.
Stengsimės kiekvienu atveju ieškoti tinkamos sumos atitinkančios jūsų finansines galimybes, (skambinkite) be išankstinės registracijos seminaro metu dalyvio mokestis– 240 lt (mokama grynais, atvykus į seminarą)
Bus išduodami kvalifikaciniai pažymėjimai, dalyviai bus vaišinami kava.
STAIGMENA: kas penkioliktas besiregistruojantis mokės tik 100lt. už visą seminarą.
Registracija baigiasi balandžio 3d. 12 val

Seminaro vieta:
Kauno Prano Mašioto pradinė m-kla (Rasytės g. 1, Kaunas, Šilainių mikrorajonas ). Iš stoties/centro – „mikrutės“ Nr.27, 30, nuo Savanorių pr. – „mikrutės“ Nr.15, 54. (Mokykla yra už „Iki“ prekybos centro).

Seminaro laikas:
2014m. balandžio mėn.:
4d. Penktadienį 17.30 – 20.30 val.
5d. Šeštadienį 9 – 18 val.
6d. Sekmadienį 9 – 16 val.

Kontaktinis telefonas ir el. paštas registracijai:
Edita 860400400, sviesoskampelis@gmail.com, Jolanta 860081221

Registracijai reikalinga:
1 Jūsų vardas, pavardė
2. Organizacija
3. Kontaktinis telefonas ir el. pašto adresas.
Jei registruojate draugus ar kitus žmones, būtinai atsiųskite ir jų duomenis.
4. Registracija baigiasi balandžio 3d. 12 val.
Socialinė ekologija – tai mokslas, tiriantis visuomenės ar atskiro individo santykius su gyvenamąja aplinka ir savimi bei padedantis išlaikyti nesutrikdytą, natūralią asmens ir gyvenamosios aplinkos pusiausvyrą.
Socialinės ekologijos darbo metodus sukūrė olandų psichiatras Bernardas Livenhudas (1905 – 1992), pasiremdamas austrų filosofo Rudolfo Štainerio (1861- 1925) antroposofinėmis idėjomis ir suaugusiųjų pedagogikos principais.
Socialinės ekologijos ar Rudolfo Štainerio suaugusiųjų mokymas susideda iš trijų modulių: asmenybės, organizacijų ir socialinių procesų vystymosi.

Seminaro metodai – individualios užduotys, darbas grupėse, bendri aptarimai, analizė, plenariniai pristatymai, palaikymo praktikumai, paskaitos. Per socialinės ekologijos metodus bus pažvelgta plačiau ir giliau – remiantis dvasiniais Rudolfo Šteinerio darbais, meditacija ir kontempliacija. Socialinės ekologijos metodų pagalba ieškosime atsakymo į klausimą „Kokios iniciatyvos mūsų laukia?“
Naudojami darbiniai modeliai remiasi holistiniais principais, pateiktais ir aprašytais Bernard Lievergood ir Lex Bos iš Olandijos.

SEMINARO ,,INICIATYVOS ĖMIMASIS“ TURINYS

2014 metų balandžio 4 -6 dienos.

1 diena, penktadienis balandžio 4-oji, 17.30-21.00 val.
17.30 Registracija, susipažinimas, arbata-kava
18.00 Pasveikinimas, įvadas ir lūkesčiai
18.30 Iniciatyvos ėmimosi modelis – Paskaita
19.15 Senos iniciatyvos pasirinkimas mokymuisi
20.45 Esminiai mokymosi akcentai ir atgalinė dienos apžvalga
21.00 Pabaiga

2 diena, šeštadienis balandžio 5-oji, 9.00-18.00 val.
09.00 Galimi pavojai iniciatyvos ėmimesi – Paskaita
09.30 Darbas grupėse, susijęs su senomis iniciatyvomis
11.15 Esminių mokymosi taškų ir pavojų senose iniciatyvose atradimas

12.00 Pietūs

13.15 Koncentracija į naujas iniciatyvas
Individualus darbas :
Iniciatyvos atrankos procesas
Svajonių ir vizijos procesas
Grupinis darbas :
Projektavimo ir planavimo procesas pasirinktom iniciatyvom
Iniciatyvos pristatymo paruošimas ir peržiūrai kitai dienai
17.40 Esminiai mokymosi akcentai ir atgalinė dienos apžvalga
18.00 Pabaiga

3 diena, sekmadienis, balandžio 6-oji, 9.00-16.00 val.
9.00 Iniciatyvos peržiūros procesas
10.15 Iniciatyvos grindžiamos rekomendacija įvertinimas
11.30 Atrinktų iniciatyvų pristatymai

12.00 Pietūs

13.15 Pasipriešinimas pokyčiams. – Paskaita ir grupinis darbas
14.00 Iniciatyvos laukia manęs ? – Paskaita ir grupinis darbas
15.00 Socialinis verslumas. – Paskaita
15.30 Esminiai mokymosi akcentai ir atgalinė seminaro apžvalga
16.00 Pabaiga

Atsiliepimai lankančių Erik Lemcke seminarus:
Eriko seminarus lankau reguliariai kartą metuose, man tai vienas iš didžiausių įvykių metuose. Buvau maždaug aštuoniuose seminaruose. Šiuose seminaruose daug kas paaiškėja, įgaunu drąsos ir vis aukštesnės atsakomybės, perkainuoju vertybes, tobulinu gebėjimą laiku ir vietoj kelti klausimus sau ir kitiems. Įgaunu daug įrankių diskusijose. Gauti seminaro metu įgūdžiai padeda nepaklysti gyvenimo kelyje, nuosekliai įgyvendinti savo sumanymus. Nuostabą kelia vis atsiveriančios seminaro metu užprogramuotos naujos bendradarbiavimo galimybės, planų įgyvendinimas. Seminarai padeda būti pokyčiu ten kur esame.
Asociacijos „ Šviesos kampelis“ vadovė Jolanta Liupkevičienė

Labai vertinu Eriko Lemkės seminarus, nes juose perteikiamas holistinis požiūris į žmogų. Patinka, kad juose mažai monologo, bet daug patyriminio mokymosi. Šie seminarai padeda man daug geriau pažinti save, pažvelgti į situacijas iš įvairių kampų ir pamatyti, kur jose reiškiasi mano stiprybė ar silpnybė. Šie seminarai padeda man būti atidesnei veiklose ir suvokti savo tiek asmeninę tiek socialinę atsakomybę su aplinka. Susivokus gebu formuoti asmeninę charakterio etiką atskirdama visuomeninės etikos įtakas. Gebu būti vis labiau socialiai atsakinga, atkreipdama dėmesį į savo veiksmų poveikį ne tik sau pačiai, bet ir šalia manęs esantiems žmonėms, aplinkai. Dėka E.Lemcke seminarų ne kartą teko pajusti vis platesnes galimybių ribas.
„Tėvų pedagogų sąjūdžio“ vadovė Indrė Pavinkšnienė
Eriko seminarai padėjo susiorientuoti socialiniuose santykiuose, giliau suvokti save ir socialinių santykių dėsningumus. Dabar mes užversti pakankamai pigia psichologine literatūra, brangiai, bet, savo esme, pigiais psichologiniais mokymais, treningais ir pan. kurių tikslas, orientuotas kaip valdyti kitus, uždirbti milijonus ir pan. Bet visa esmė šiame gyvenime- suvokti save, savo galimybes, išmokti su dėkingumu pažvelgti i socialinę aplinką, kad, gal būt, galėtume juose padėti rasti teisingesnį kelią ne tik sau, bet ir kitiems, išmokti suvokti klaidas ir pan. Taigi kuo skiriasi šis seminaras nuo kitų… Ogi tuo, kad šiame seminare reikia DIRBTI su SAVIMI. Čia nėra laiko ilsėtis, nes visa laiką esi “žadinamas”. Taip, šios seminaro trys dienos nėra labai lengvos, bet koks turtingas, ramus jautiesi po jo.
Erikas Lemcke tai tikrai tas žmogus, kuris vadinamas – didžiuoju Mokytoju. Pasiseks tiems žmonėms, kurie ateis į šį seminarą… Man sekėsi daug metų… Aš dėkinga Erikui, kad jo pagalba galėjau šiuose seminaruose dalyvauti, bendrauti , susivokti ir susiorientuoti daugelyje dalyku…
Viktorija Vainorienė

Jis mane mokė, kaip tvarkyti savo vidinį pasaulį, rūpintis juo ir tobulėti sprendžiant praktinius gyvenimo klausimus. Arba kaip organizuoti buitį, neprarandant būties…
Jis man padeda suprasti mano ribas kokioje nors praktinėje gyvenimo srityje, konflikte ar iniciatyvoje ar ryšyje su kitu žmogumi. Moko suprasti kas ta riba ir parodo kaip tas ribas galėčiau praplėsti. Kartą buvau netgi labai beviltiškoje gyvenimo situacijoje, kur joks judėjimas atrodė neįmanomas, dėka šio žmogaus aš ne tik pajudėjau, bet ir išsaugojau savo orumą, kai tai atrodė neįmanoma.
Erikas padeda man suvokti manyje kylančių impulsų reikšmę ir perspektyvas. Pajutęs impulsą aš jaučiu poreikį veikti arba rezignuoti. Aš turiu daugiau laisvės, kai suprantu koks impulsas manyje yra, ką jis man reiškia ir kaip su juo galiu dirbti.
Arūnas Eidikis

,,Viskas, ką gavau Eriko seminaruose, yra ne “plika” teorija, o praktiškai pritaikoma gyvenime, darbe, versle ir duoda rezultatų.“
Greta Bartusevičiūtė

Eriko seminarai praplėtė mano požiūrį į pasaulį, santykius, gyvenimo procesus. Daugiau sužinojau apie save, pasigilinau į savo biografiją. Praturtėjau pažintimis su nuostabiais žmonėmis. Eriką galiu vadinti savo Mokytoju.
Audronė Jurkštienė

Eriko seminare, prieš 7 metus, pirmą kartą pamačiau save iš šono, kaip jaučiuosi, kaip sprendžiu konfliktus, problemas, kaip elgiuosi. Iki dabar prisimenu, susitikimą su savo šviesiaja ir tamsiaja puse, kaip man buvo sunku išeiti iš savo komforto zonos norint tai patirti. Praktiškai visuose Eriko seminaruose, reikia išeiti iš komforto zonos, norint pamatyti save, savo vidų, geriau pažinti save, susimastyti ką veikiu šioje žemėje. Po jo seminaro turiu darbo su savimi visiems metams.
Loreta Kmieliauskienė

Man padėjo išsivaduoti iš daugelio kompleksų, nėra baimės dirbant grupėse, gebu dirbti komandoj.
Irma Andriuškienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *