KVIETIMAS į vaikų ir jaunimo (9-16m) STOVYKLą„

KVIETIMAS į vaikų ir jaunimo (9-16m) STOVYKLą„
VAIKAMS IR JAUNIMUI (9 m. – 16 m.) GYVYBIŠKAI SVARBI STOVYKLA SU
PALAPINĖMIS
„IŠMINČIŲ KELIAIS”

I pamaina:2016 06.30 -07.04
II pamaina:2016 07.07 – 07.11
III pamaina: 2016 07.14 – 07.18

Organizatoriai Socialinės veiklos asociacija
„Šviesos kampelis“

Registracija – tel. 860081221 Jolanta, 861158183 Indrė
Registruojantis prašome pervesti į sąskaitą avansinį mokestį 30 Eur., arba prieš kelionę likus 7dienom atvežti grynais. Sąsk.nr. Swedbank LT 617300010134460940 įm. kodas 300625407 su nuoroda „už stovyklą“.

STOVYKLOS TIKSLAI: sudaryti sąlygas ir sukurti kūrybiškas aplinkas geriau save pažinti, realizuoti, silpnybes paversti stiprybėmis, aktyvuoti savo jėgas gyventi pilnavertį gyvenimą, pasirinkti tinkamus sprendimus, nebijoti suklysti ir pakilti iš klaidų ir praturtinti vaikystę, jaunystę įsimintinomis akimirkomis.

Po stovyklos kiekvienam bus parašomas asmenybės savitumus užakcentuojantis aprašas.
Tai turistinė stovykla gamtoje, ant upės kranto, kuri vaikams padės pajusti vienybę, gamtos ritmą, nuramins, padės susibalansuoti. Stovyklos dalyviai gyvens palapinėse, patys su vadovų pagalba gaminsis maistą, dalyvaus išlikimo žygiuose, patyriminėse veiklose.

Gyvenimas- veikla, socializacija, prevencija – turistinio pobūdžio stovykloje – tai atsakinga veikla, galinti vertybiškai įtakoti jaunų žmonių gyvenimą. Vadovų įkvėpti vaikai stovykloje kurs mini valstybę ir joje veikiančius įstatymus. Visos susiklosčiusios situacijos bus sprendžiamos pačių vaikų , moderuojant vadovui jų diskusiją.

Mišriose amžiaus grupėse vieni kitiems suteikia padrąsinimus, palaikymus, psichosocialinę paramą.

Stovykloje yra sukuriama be konkurencijos daug aplinkų, kuriose vyksta mokymasis būti atsakingu už savo poelgius, priimti sprendimus bei vystyti atsakomybės jausmą.

Turistinėje stovykloje organizuojamas prasmingai praleistas laisvalaikis, veiklų pasiūla didelė, vaikai kuria savo veiklas ir laisvai veiklas pasirenka skirtingose dirbtuvėse. Kiekvienas dalyvis turi progą būti vadovu inicijuotoje veikloje, veiklos neprimetamos, bet iš veiklų sąrašo pasirenkamos. Vyksta mokymasis pačiu gyvenimu per kūrybišką bendradarbiavimą be konkurencinių žaidimų, per socialumą, vieningumą, taikumą ir gebėjimą mokėti gyventi tarp įvairų suvokimą turinčių žmonių. Mokoma minčių, jausmų, žodžių ir veiksmų ekologijos. Rodomas blaivaus ir laisvo nuo informacinių technologijų gyvenimo pavyzdys. Veikla pritaikyta gerbiant vaikų ir paauglių prigimtinius poreikius. Vaikams ir paaugliams patariama, kaip spręsti konfliktų, patyčių ir kitas nemalonias situacijas, kad laimėtume visi. Sukuriama saugi atmosfera „išsikrauti“ ir pasikalbėti apie tai, kas sunku, nepriimtina ar neįmanoma išsikalbėti namie, mokykloje ar su draugais, mokoma atpažinti savyje asmenines stiprybes, o silpnybes atsukti į teigiamus bruožus.

Skatinamas jaunuolių iniciatyvumas, atkaklumas, drąsa, ištvermė, vienybė, pasitarnavimas kitiems. Stiprinami bendravimo įgūdžiai, kurie leidžia užmegzti ir išlaikyti draugiškus ryšius su aplinkiniais. Geriausia pagalba yra ta, kuri skatina tapti nepriklausomu nuo pagalbos.

Stovykloje suteikiama vaikams ir paaugliams progų atrasti, vertinti, pasireikšti, suvokti, kodėl vieni ar kiti dalykai draudžiami ir kaip tai įtakoja žmogaus ateities gyvenimą. Per bendradarbiavimą žaidimuose ir iššūkiuose, vaikai ir paaugliai skatinami atrasti, kas „Aš“, ir ką tas „Aš“ turi bendro su aplinka ir aplinkiniais.

Pastebėjome, kad tik nepraradę savęs, stiprindami savo unikalias savybes ir būdami atsakingoje aplinkoje, vaikai ne tik gali atverti savo aukštesniąją prigimtį, bet ir atranda savo rolę komandoje, dovanodami bendram labui savo unikalumą ir taip nuo jaunų dienų jie mokosi būti atsakingesniais, empatiškais žmonėmis.
Stovyklos vadovės Indrė Pavinkšnienė, Jolanta Lipkevičienė socialinės veiklos darbuotojos, turinčios patirties stovyklaujant su miesto vaikais. Žaismingos, aktyvios, linksmos, kūrybiškos, drąsios, įžvalgios, turinčios aukštus bendravimo įgūdžius, lektorės, pilietiškos, gerai išmanančios jaunuomenės kasdienybę, dirbusios su „sunkiais” vaikais, vedančios teisingo elgesio pamokas vaikams ir tėvams.

DAUGIAU APIE STOVYKLą„: https://sviesoskampelis.lt/failai/293_info.pdf
https://sviesoskampelis.lt/failai/562_SUTARTIS.docx
https://sviesoskampelis.lt/failai/546_Registracija.doc
https://sviesoskampelis.lt/failai/364_reikia.doc

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *