KVIETIMAS į vaikų ir jaunimo (9-16m) STOVYKLą„

VAIKAMS IR JAUNIMUI (9 m. – 16 m.) GYVYBIŠKAI SVARBI STOVYKLA SU PALAPINĖMIS

Stovyklos veiklas kūrėme atidžiai apžvelgdami vaikų ateitį formuojančias aplinkas.

STOVYKLAVIETĖS VIETA:
Palapinėse ant Neries kranto nuo Kauno 15km. – Guldėnų apylinkėse

PAMAINOS:
1-oji pamaina:2012 Liepos 11-14
2-oji pamaina:2012 Liepos 23-26

STOVYKLOS MOKESTIS: 180 lt
Avansinis mokestis 70 lt, Sąsk.nr. Ūkio bankas LT 467011700001700134, įm.k. 300625407 su nuoroda „už maistą”.

Būtina išankstinė registracija į pirmą pamainą iki liepos 5 d., į antrą pamainą iki liepos 20 d. kontaktui e.p. sviesoskampelis@gmail.com, tel. 860081221 Jolanta, 861158183 Indrė

STOVYKLOS TIKSLAI: Prasmingai praleistas laisvalaikis. Mokymas pačiu gyvenimu per kūrybišką bendradarbiavimą be konkurencinių žaidimų, per pagalbą vienas kitam. Veikla pritaikyta gerbiant vaikų ir paauglių prigimtinius poreikius. Vaikams ir paaugliams bus patariama, kaip išvengti konfliktų, patyčių ar kitų nemalonumų.
Bus sukuriama saugi atmosfera „išsikrauti“ ir pasikalbėti apie tai, kas sunku, nepriimtina ar neįmanoma išsikalbėti namie, mokykloje ar su draugais.
Bus mokoma atpažinti savyje asmeniškas stiprybes, o silpnybes atsukti į teigiamus bruožus.
ESAMA SITUACIJA: : Bendro lavinimo valstybinės mokyklos kupinos prievartos ir begalinio spaudimo, vaikai atjungti nuo savo poreikių, išmokyti bijoti jausmų, nesuvokia vertybių. Konkurenciją skatinančios metodikos nuolat verčia vienus prieš kitus kovoti dėl pažymių, dėmesio, draugų priėmimo. Tokioje tarpusavio užnuodytoje aplinkoje retas vaikas randa jėgos išsaugoti nors vieną savo svajonę, suvokti gyvenimo prasmę, arba rasti kokia kryptim keliauti, suartėti atvirai su nors vienu kitu žmogum, pasitikinčiai kurti teigiamus tikslus.

Švietimo įstaigos užnuodija bendravimą ir paskui skundžiasi, kad vaikai nesugyvena, tyčiojasi, elgiasi neatsakingai.
Stovykloje padedama vaikams susipažinti su savomis vertybėmis ir atsakingai spręsti .

Šiandien mokyklos, įstatymai, visuomenė, kuri pati baisiausiai užmigdyta, kurioje sulygintas kiekvieno unikalumas, stengiasi visus suvienodinti, kad nebūtų ryškių skirtumų, kad neturėtų savo išraiškos. Vaikai taip supresuoti, lyg skiedrų plokštės, užaugę moka ypatingai gerai įtikti, pataikauti, susitapatinti.
Mokyklose vaikai baudžiami už nepritapimą, išradingumą, iniciatyvą, pasireiškimą, savo nuomonės turėjimą, už būvimą savimi.

Stovykloje vaikai ir paaugliai bus skatinami susipažinti su savo unikalumu ir naudoti tą atrastą naują savo jėgą atsilaikyti prieš spaudimą nuo kitų „būti kaip kiti.“
Bus suteikiama daug progų išreikšti savo mintis, jausmus, poreikius. Bus vertinami pokalbiai aiškinantis, kodėl, kas įvyko ir būtent taip įvyko.
Stovykloje bus suteikiama vaikams ir paaugliams progų atrasti, vertinti, pasireikšti, suvokti kodėl vieni ar kiti dalykai draudžiami ir kaip tai įtakoja žmogaus ateities gyvenimą. Per bendradarbiavimą žaidimuose ir iššūkiuose, vaikai ir paaugliai bus skatinami atrasti kas „Aš“, ir ką tas „Aš“ turi bendro su aplinka ir aplinkiniais. O visus įtraukiančios diskusijos ir progos susimąstyti padės kiekvienam susipažinti su savo poreikiais, vertybėmis, unikalumu.

Daugiau informacijos:
https://sviesoskampelis.lt/failai/436_STOVYKLA.doc

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *