Laida apie šešiamečių leidimą į mokyklą

Kaip suprasti, kad vaikas pasiruošęs žengti į pirmą klasę?

„Kaip Jums negaila vaikų“, „norite per anksti atimti iš vaikų vaikystę“, rašo interneto komentatoriai Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui prof. E. Jovaišai pasiūlius mokytis pradėti jau šešiamečiams.

„Mums reikia atjauninti apskritai Lietuvą. Atjauninti ta prasme, kad kol kas mūsų jaunuoliai baigia mokyklą 19-20 metų, o tai jau labai didelis amžius šiais laikais. Mes užlaikome jaunimą mokykloje. Dėl to norėtume, kad privalomasis ikimokyklinis ugdymas prasidėtų nuo penkerių metų, o privalomas pradinis – nuo šešerių metų“, – per spaudos konferenciją Seime sakė E. Jovaiša.

Jis mano, kad tai galėtų galioti jau juo 2018 metų ir nebūtų privaloma, jei tėvai norėtų galėtų leisti vaiką į mokyklą ir 7 metų.

Taip pat siūloma keisti moksleivių vertinimo sistemą, kad pagrindinę reikšmę stojant į aukštąsias mokyklas turėtų ne valstybinių brandos egzaminų rezultatai, o mokyklos pažymių vidurkis, tačiau dar diskutuojama, nuo kurios klasės.

Edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė teigia, kad svarbiausias kriterijus sprendžiant, ar vaikas jau pasiruošęs lankyti mokyklą – jo socialiniai ir emociniai gebėjimai. Jeigu atžala moka susitarti su kitais vaikais, ne tik laimėti, bet ir pralaimėti, sulaukti savo eilės – jis jau pasiruošęs būti pirmoku.

http://www.ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/ar-sesiametis-jau-pasirenges-i-mokykla?video=1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *