LR vyriausybės Ministrui pirmininkui 2012-06-11 Nr. RŠ-6-11
Andriui Kubiliui

DĖL G. STEPONAVIČIAUS NEATSAKYMO Į TRIS RAŠTUS
Norime atkreipti jūsų dėmesį, kad pirmą kartą į Ministrą G. Steponavičių kreipėmės registruotu raštu 2011-06-23 trečią kartą 2012-03-01. Atsakymų nesulaukėme iki šiolei. Prašome atitinkamai įvertinti G. Steponavičiaus darbą. Prisegtuke rasite tris kartus pakartoto rašto išsiūsto G. Steponavičiui kopiją.
Mes asociacijos nariai, klientai esame sunerimę, dėl spaudoje (http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-01-25-laima-vabasiene-kokios-tolerancijos-bus-mokoma-mokykloje/56601) pasirodžiusių pareiškimų apie Lietuvos mokyklas turinčius pasiekti mokymo projektus, kurių ugdymo turinys gali labai neigiamai paveikti mokinių psichiką, moralę, seksualinę tapatybę ir socialinę saviraišką. Įžvelgiame po rafinuotais pavadinimais „Mokytojų, moksleivių, tėvų ir NVO atstovų tarpkultūrinių gebėjimų plėtra” paslėptą grėsmę šeimos vertybėms, bei vaikams.
Kalbame apie parengtą projektą apipintą tarsi nekaltomis frazėmis (paraiškos kodas VP1-2.2-ŠMM-05-K-01-043) „Mokytojų, moksleivių, tėvų ir NVO atstovų tarpkultūrinių gebėjimų plėtra“, kuriam prašoma 827 969,00 Lt suma, remiasi J. Reingardės, N. Vasiliauskaitės R. Erentaitės parengtu tyrimu „Tolerancija ir multikultūrinis ugdymas bendrojo lavinimo mokyklose“. Minėtas tyrimas yra parengtas pabėgėlių integracijos programos rėmuose, tačiau tyrimo rekomendacijose kaip svarbiausia problema išskiriama tai, kad mokyklose per mažai kalbama apie homoseksualumą.
Nesutinkame, kad šis projektas pasiektų Lietuvos mokyklų moksleivius, nes jis prieštarauja šeimoje ugdomoms vertybėms ir moralės normoms. Mokyklose vykdomos ugdymo programos pirmiausiai turi būti suderintos ir su mokinių tėvais. Net ir psichologas negali dirbti su moksleiviais be tėvų sutikimo, tai pat tėvų sutikimus turėtų gauti ir šio projekto „Tolerancija ir multikultūrinis ugdymas bendrojo lavinimo mokyklose“ vykdytojai.
G. Steponavičiaus klausėme kokiose mokyklose šis projektas jau yra vykdomas ir kokia yra numatyta tolimesnė jo plėtra. Prašėme išdėstyti raštu poziciją šio projekto atžvilgiu, atsakymų negavome iki šiolei.

Gerb. Ministre laukiame jūsų atsakymo raštu.

PRIDEDAMA:
1. G. Steponavičiui rašto 2012-03-01 kopija 3 lapai.
2. Lietuvos Kauno 26-ojo pašto kvito Nr. 170236/76 kopija.

Socialinės veiklos asociacija “Šviesos kampelis”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *