Mokymasis nėra sekimas instrukcijomis

Rygaudas Guogis
Spalio 2d. kartu su Vladu Lašu dalyvavome Londono Sityje vykusiame Virgin Disruptors (Future of Education) renginyje, kuriame Ričardas Branson‘as (Virgin įkūrėjas) sukvietė įvairius asmenis iš Jungtinės Karalystės ir kitų šalių pasikalbėti, kaip „suardyti“ norimų rezultatų neatnešančias švietimo struktūras. Pasidalinsiu labiausiai įsiminusiomis mintimis.

Ričardas Bransonas (Virgin grupės įkūrėjas, renginio šeimininkas): iš uždarų klasių į atvirą pasaulį

Reziumė (angl.): https://www.youtube.com/watch?v=OhEoIgTvoxg

Aš palikau mokyklą labai jaunas. Skirtingai nei jūs (kreipiasi į interviu imančius moksleivius iš http://school21.org/), aš nebaigiau mokyklos, kuri stengtųsi tave įkvėpti ir mokytų tave apie gyvenime reikalingus dalykus… Ir aš palikau mokyklą, kad galėčiau pradėti leisti žurnalą jauniems žmonėms tiesiog bandydamas išreikšti savo poziciją. Gaila, bet per pastaruosius 40 metų nuo mano mokyklos baigimo nelabai kas pasikeitė… Jėzau, 50 metų jau praėjo nuo mano mokyklos baigimo… Mano švietimas vyko realiame gyvenime.

Mano nuomone, laikyti žmones mokykloje tiek laiko, taip pat laikyti žmones universitetuose tiek laiko – tai tiesiog nėra gerai žmonėms. 16 metų vaikas jau turėtų būti išmokęs viską, ko reikia. Ir aš rekomenduočiau būnant 16 metų išeiti ir pamatyti pasaulį. Tada, jeigu norėtų, vaikai galėtų eiti į universitetą, bet šis turėtų tęstis 2 metus – ne 3 ar 4 metus, galbūt su išimtimis medicinoje, raketų inžinerijoje. O tada – 19 metų žmogus jau galėtų mokytis realiame pasaulyje, gyvenimo universitete – išsipurvindami rankas, jeigu reikia sugrįždami ir besimokydami atskirų kursų.

Mūsų švietimo sistema – pakankamai beviltiška, jeigu 19 metų jaunuolis dar nėra išmokęs visko, ko jam reikės gyvenime. Jaunus žmones reikia daug greičiau paleisti į realų gyvenimą, kur jie išmoks daug daugiau. Taigi, išeikime iš klasių!

Daugiau čia: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-10-28-mokymasis-nera-sekimas-instrukcijomis/136636#.Vjb95S_UBG8.facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *