Paslydau ant banano žievės ir visi juokėsi – ar tai jau patyčios?

Paslydau ant banano žievės ir visi juokėsi – ar tai jau patyčios?
Mokslininkai, psichologai, tėvai, mokyklų vadovai ir žiniasklaidos atstovai prie apskritojo stalo susitiko diskusijai, kaip sutelkti jėgas, ką daryti, kad mokykla neliktų viena kovodama su patyčiomis, o įgytų patikimų sąjungininkų.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Apolinaras Zaborskis apžvelgė tarptautinio HBSC tyrimo duomenis apie patyčių paplitimą tarp mokinių.
Ši studija pradėta 1984 metais, Lietuva į ją buvo įtraukta 1992-aisiais. Tyrime dalyvauja 11, 13 ir 15 metų vaikai – penktų, septintų ir devintų klasių moksleiviai. Šiame amžiuje patyčių paplitimas didžiausias.
1994 metais atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje net 40 proc. vaikų patyrė dažnas patyčias. 2014 metais rodiklis sumažėjo 10 procentų. Tai reiškia, kad patyčias patiria kas trečias mokinys.
Net 10 proc. apklaustųjų teigė, kad patyčias patyrė tris kartus per savaitę. Daugiau nei pusė tyrimo dalyvių prisipažino tyčiojęsi iš kitų. Patyčiose nedalyvavo tik trečdalis vaikų.
Berniukai skundžiasi dažniau patiriantys patyčias, tačiau jie dažniau ir tyčiojasi.
Nors pastarieji HBSC tyrimo rezultatai Lietuvai geresni nei prieš 20 metų, tačiau šiek tiek prastesni nei prieš ketverius.
Antradienį Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko apskrito stalo diskusija „Tyčiotis negalima padėti. Kur rašom kablelį?“
Mokslininkai, psichologai, tėvai, mokyklų vadovai ir žiniasklaidos atstovai diskutavo, kaip sutelkti jėgas, ką daryti, kad mokykla neliktų viena kovodama su patyčiomis, o įgytų patikimų sąjungininkų.
15min.lt pateikia įdomiausias diskusijos dalyvių įžvalgas.
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/paslydau-ant-banano-zieves-ir-visi-juokesi-ar-tai-jau-patycios-56-492849

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *