Po diskusijos dėl projekto „Laimingų dienų mokykla”

2014 m. vasario 5 d. buvome susitike atvirai diskusijai su VDU atstovais (Zinaida Baltrūniene, Žymante Jokūbauskaite bei Lina Kaminskiene) dėl projekto „Laimingų dienų mokykla“. Susitikime dalyvavo Lietuvos tėvu forumo, Nacionalinės šeimų tėvų asociacijos, socialinės veiklos „Šviesos kampelis“ bei „Tėvų pedagogų sąjūdžio“ atstovai. Deja, VDU atstovai nesutiko, kad diskusija būtų filmuojama neigdami, kad tai buvo sutarta iš anksto. Taigi su filmuotoju teko atsisveikinti. Suderėjome, kad būtų leista daryti garso įrašą.
VDU atstovai teigia, kad pakeitė visą trečią skyrių, kuris neramina tėvus. Jie sutinka, kad jis Lietuvai netinkamas. Deja, mūsų nesupažindino, ką konkrečiai pakeitė, motyvuodami, kad projekto leidinys atiduotas maketavimui. Su juodraštiniu variantu nesupažindino. Tenka pasitikėti, kad šis skyrius pakeistas. Mums buvo pažadėta, kad dviejų savaičių bėgyje diskusijų dalyviams bus pateiktas galutinis variantas.
Šiandien (2014 02 17) skambinausi Žymantei Jokūbauskaitei, kuri diskusijos metu buvo įsipareigojusi per dvi savaites nuo diskusijos atsiųsti sumaketuotą pakeistą „Laimingų dienų mokyklos“ projekto 3 skyrių.
Ji teisinasi, kad leidinys dar nesumaketuotas ir jį maketuoja projekto partneriai užsieniečiai. Bandžiau prašyti, kad atsiųstų juodraštinį variantą, nes mums svarbus turinys, bet ne išvaizda. Juk užsieniečiai nemokėdami lietuvių kalbos turinio jau nekeis. Tačiau Ž.Jokūbauskaitė atsisako tai padaryti, motyvuodama, kad bus išplatintas juodraštinis variantas, o jie turi atsakomybę prieš projekto partnerius, taip pat bando apeliuoti į tai, kad mums tėvams turėtų būti įdomus visas leidinys, bet ne tik skyrius apie šeimą. Taip, iš tiesų, mums, tėvams, rūpi visas metodinis leidinys.
Išsakiau jai savo nerimą, kad neišgirdome jokių konkrečių argumentų ar faktų, kas ir kaip buvo pakeista ir, kad kai bus sumaketuotas ir išleistas leidinys, tai vargu ar jau galėsim ką keisti ir ši paslapties skraistė kelia mums tėvams didžiulį nerimą.
Taip pat užsiminiau, kad norėtume tolimesnės diskusijos, deja, konkretaus atsakymo negavau, dideliu noru ar susidomėjimu tęsti diskusiją nespinduliuojama, motyvuojama, kad šiuo klausimu ji turi pasitarti su projekto vadove. Sutarėm, kad sumaketuoto varianto laukiam dar dvi savaites, t.y. iki vasario mėnesio pabaigos.
Indrė Pavinkšnienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *