Vis daugiau vaikų nebegali subręsti psichiškai ir dėl to kalti suaugusieji. “Vis dažniau suaugusieji vaikus paverčia savo partneriais, nes siekia vaikų meilės. Todėl pasikeičia tėvų ir vaikų galios santykiai, ir vaikai netenka galimybės vystytis“, – aiškina 55 metų vokiečių psichiatras Michaelis Winterhoffas. Jo knyga “Kodėl mūsų vaikai virsta tironais“ sukėlė tikrą atsiliepimų audrą Vokietijoje ir iki šiol nedingsta iš perkamiausių knygų sąrašų. Dabar galime ją paskaityti ir lietuviškai („Tyto alba“, 2011).
M.Winterhoffas – vaikų ir jaunimo psichiatras ir psichoterapeutas, dviejų vaikų tėvas. Studijavo ir dirba Bonoje. Vokiečių žurnalistos Ch.Heinemanno interviu su psichiatru – apie tėvus, kurie pataikauja savo vaikams ir pedagogiką, kuri perlenkia lazdą ir kas atsitinka, kai tėvai ir pedagogai paverčia vaikus partneriais, nors jie tam nėra subrendę.

Skaitykite daugiau: http://gyvbudas.lrytas.lt/-12971060771295925296-psichiatras-m-winterhoffas-atsako-%C4%AF-klausim%C4%85-kod%C4%97l-m%C5%ABs%C5%B3-vaikai-virsta-tironais.htm

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *