http://vinokuras.lt/seksualinis-svietimas-svediskai/
Arkadijus Vinokuras (žurnalistas, rašytojas, aktorius):
Seksualinis švietimas švediškai
Paskelbta 2011 balandžio mėn. 19 d.
Bičiuliai, čia Švedijos šviet. minist. užsakytas seksualinio šviet. filmas skirtas 14-16 metų paaugliams. 700 000 švedų matė filmą. Pasižiūrėkite. Toks filmas Lietuvos mokykloms būtų neįmanomas. Patys švedai suskilę į dvi dalis. Viena pusė kaltina kitą, pastačiusią filmą, esant kraštutiniais liberalais-talibais. Ten pat kalbama ir apie homo, lesbo seksą. Įdedu pamąstymui. http://www.rfsu.se/sv/Sexualundervisning/RFSU-material/Sex-pa-kartan–filmen/

Pasakojimas rutuliojamas keturiems paaugliams klausinėjant seksualinio švietimo mokytojo. Filmo herojai yra skirtingų tautų ir seksualinės pakraipos. Pasakojama apie genitalijų sandarą, apie hormonų audras, apie tai, kas vyksta lytinių santykių metu. Mokytojas klausia paauglių ką galima daryti ir kaip elgtis sekso metu. Mokiniai atsako: galima čiulpti, liesti, ragauti, keisti pozas. Kalbama apie masturbaciją ir onanizmą. Aiškinama, kad principinio skirtumo tarp hetero ir homo sekso nėra, nes seksas yra seksas. Aiškinama mylėjimosi technika: kur liesti, kaip liesti ir t.t. Taip pat kalbama apie kontraceptinių priemonių naudą.

Nerašau filmo recenzijos, tiesiog atpasakoju veiksmą. Nors ir kalbos nesuprasite, bet matysite ir suprasite kontekstą. Pastebėsiu tik, kad kalbėjimas, kontaktas tarp mokytojo ir mokinių laisvas nuo tabu, klausiama atvirai ir atsakoma be užuolankų. Gal mūsų Švietimo ministerija nuspręs filmą išversti ir rodyti? Nusiraminkite, tik pagasdinau:))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *