Suomijos švietimo stebuklas: nėra egzaminų ir mokinių konkurencijos

Suomijos švietimo stebuklas: nėra egzaminų ir mokinių konkurencijos
Mindaugas Jackevičius,
Kitapus Baltijos esantys suomiai sukūrė švietimo stebuklą. Nors mokyklose nėra egzaminų, mokinių konkurencijos ir mokytojų kontrolės, jų švietimo sistema nušluostė nosį visai Europai ir yra tarp lyderiaujančių pasaulyje. Suomiai pasiekė, kad mokytojo profesija būtų tokia pat trokštama kaip mediko, ekonomisto ar teisininko.
Apie tai, kaip veikia Suomijos švietimo sistema ir kas lemia gerus mokinių pasiekimus, papasakojo Lietuvoje viešėjęs Suomijos nacionalinės švietimo tarybos patarėjas Leo Pahkinas.
Suomija pagrįstai džiaugiasi savo pasiekimais – itin gerus rezultatus parodė penkiolikmečių tyrimo PISA, kurį organizuoja Ekonominio ir socialinio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD), rezultatai. Pagal 15-mečių gamtamokslinio raštingumo rezultatus, Suomija pasaulyje yra 5-oje vietoje (lenkia tik Šanchajus, Honkongas, Singapūras ir Japonija), pagal skaitymo gebėjimus – 6-ta (lenkia tik Šanchajus, Honkongas, Singapūras, Japonija, Pietų Korėja), pagal matematinį raštingumą – 12-ta. Tuo metu Lietuvos 15-mečių rezultatai nedžiugina: visose trijose srityse lietuvių rezultatai prastesni nei OECD šalių vidurkis.
http://www.delfi.lt/news/daily/education/suomijos-svietimo-stebuklas-nera-egzaminu-ir-mokiniu-konkurencijos.d?id=64201542

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *