Vaikai praleidžia mažiau laiko lauke nei kaliniai

Nors kaliniams didžiausio saugumo kalėjimuose JAV garantuojamas mažiausiai 2 valandų lauko laikas per dieną, pusė vaikų visame pasaulyje praleidžia mažiau nei valandą lauke, praneša TreeHugger.com.

Apklausus 12 000 tėvų iš 10 šalių, nustatyta, kad trečdalis vaikų (nuo 5 iki 12 metų) kiekvieną dieną praleidžia mažiau nei 30 minučių. Apklausa, kurią rėmė „Unilever“ skalbimo priemonių prekės ženklai OMO ir „Persil“, įkvėpė naują rinkodaros kampaniją – „Purvas geras – išlaisvink vaikus“.

Kaliniai, esantys Indianoje, maksimaliai saugiame objekte, lauko laiką pavadino savo dienos „akcentu“. „Jūs pasiimate visas savo problemas ir nusivylimus ir tiesiog paliekate juos ten“, – sakė vienas kalinys. Kitas sakė: „tai palaiko mano protą“.

Paklausti, kaip jie jaustųsi, jei „kiemo laikas“ būtų sutrumpintas iki vienos valandos per dieną, kaliniai atsakė, kad tai sukels daugiau pykčio ir pasipiktinimo. Vienas kalinys teigė, kad tai bus „kankinimas“. Kalėjimo prižiūrėtojas teigė, kad tai gali būti „pražūtinga“.

Kaliniai yra sukrėsti sužinoję, kad dauguma vaikų per dieną praleidžia mažiau nei valandą lauko laiko. Vienas iš jų naujienas vadina „slegiančiomis“. Kitas teigė, kad jei dabar galėtų būti išpildytas jo noras, tai jis norėtų nuvežti savo vaiką į parką.

Kitame tyrime nustatyta, kad vienas iš devynių vaikų „mažiausiai 12 mėnesių nėra vaikščiojęs parke, miške, paplūdimyje ar kitoje natūralioje aplinkoje“.

Neseniai „Huffington Post“ pranešė, kad kai vaikai šiandien praleidžia tik pusę to laiko, kurį tėvai praleido lauke, mes gaminame „asocialią, be vaizduotės, neaktyvią kartą“. Tik pusė vaikų kada nors yra pasistatę smėliadėžę paplūdimyje ar surengę pikniką kieme, o daugiau nei trečdalis niekada nežaidė purve. Be to, maždaug pusė vaikų renkasi ekrano laiką, o ne žaidžia su kitais lauke

Augindami „asocialius, be vaizduotės ir neaktyvius“ vaikus, kurie patyria laiko stoką lauke, auginame vaikus, kurie serga fiziškai ir psichiškai:

„Mes fiziškai aktyvūs, kai leidžiame laiką lauke, todėl esame mažiau linkę nutukti. Kai saulė liečia mūsų odą, mūsų organizmas gauna vitaminą D, kuris padeda spręsti daugelį sveikatos problemų. Kvalifikuoti moksliniai tyrimai parodė, kad laikas, praleistas lauke, sumažina širdies ligų, osteoporozės, išsėtinės sklerozės ir kai kurių vėžio formų rodiklius. Vaikai, turintys ADHD, geriau koncentruojasi, kai praleidžia laiką lauke. Gamtos laikas lemia pozityvesnes nuotaikas, taip pat mažesnį stresą ir nerimą. “
https://returntonow.net/2016/03/28/kids-spend-less-time-outdoors-than-prisoners/?fbclid=IwAR1Qjy4Jxs2PS51FogUogf9scdrRhY0ZTlWLohUf86Dw2mLtEoEuSioqZBM

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *