Vokietija oficialiai paskelbė rekomendacijas, iki kokio amžiaus vaikams negalima duoti telefono: l

Vokietijos sveikatos ministerija paskelbė išvadą: kuo daugiau vaikai naudojasi išmaniaisiais telefonais, tuo mažiau vystosi jų įgūdžiai, praneša ispanų leidinys ABC.
Ataskaitoje teigiama, kad mobiliųjų telefonų naudojimas apsunkina mažųjų kalbos vystymąsi ir apsunkina jų koncentraciją pradinėje mokykloje.

Ministerija nerekomenduoja naudotis išmaniuoju telefonu iki 12 metų.

Laktacijos periodu vaikams, kurių motinos maitindamos krūtimi naudojasi mobiliuoju telefonu, dažniau kenčia dėl miego sutrikimų ir prasčiau įsisavina maistą, teigiama ataskaitoje.

Leidinys pažymi: tie patys efektai pasireiškia net ir maitinant ne natūraliu pienu, taigi bet kokiu atveju nederėtų naudotis telefonu.

Apriboti telefonų naudojimą
Tyrimas „Blikk-2017“ buvo pristatytas Berlyne, jame dalyvavo 5500 vaikų ir tėvų iš 79 vietų visoje Vokietijoje. Pasirodė, kad 75 proc. visų mamų, turinčių vaikus nuo mėnesio iki metų amžiaus, turi įprotį naudotis telefonais ar planšetėmis maitinimo metu.

„Tyrimas parodė, kad tokiomis aplinkybėmis maitinami vaikai prasčiau miega ir gauna mažiau pieno, negu likusieji,“ – rašoma leidinyje.

Leidinys taip pat skelbia, kad moksleiviams apribojus telefono naudojimą iki 30 minučių per dieną, tikėtina, pavyks išvengti tokių sindromų, kaip motorinis hiperaktyvumas, perskaityto teksto suvokimo ar koncentracijos problemų.

Tyrimo autoriai tvirtina: kuo daugiau vaikai praleidžia laiko priešais ekranus, tuo mažiau vystosi jų kalbos įgūdžiai. Priedo yra koreliacija tarp mobiliųjų telefonų naudojimų ir sėdimo gyvenimo būdo, saldumynų bei gazuotų gėrimų vartojimo.

Anot Vokietijos federalinės valdžios medicinos preparatų reikalų komisarės Marlen Mortler, tėvai visų pirma turi suprasti, kad nė vienam mažam vaikui nereikia išmaniojo telefono.

Leidinyje teigiama, kad net 70 proc. vaikų iki trijų metų naudojasi savo tėvų mobiliaisiais įrenginiais daugiau nei 30 min. per dieną.

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-61975

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *