Žiniu radijo laida : Kokias asmenybes ugdo mokykla?

Kuo anksčiau vaikas pradeda mokytis, tuo jo sėkmė gyvenime didesnė. Taip teigė švietimo ministras Dainius Pavalkis, kai kalbėjo apie priešmokyklinio ugdymo privalomą įvedimą. Dabartinio ministro sprendimai švietimo įstaigų atžvilgiu akivaizdžiai parodo, ko siekiama: gerų mokymosi ir mokymo rezultatų bet kokia kaina, švietimo įstaigų bendruomenių nugalinimo savivaldoje ir kt. dalykų, keliančių įtampą mokytojams, vadovams, mokiniams ir jų tėvams.
Ką iš tiesų rodo konkretūs moksliniai tyrimai?
Ugdymo kokybės, mokyklinės atmosferos kokybės ir vaiko savijautos tyrimai atskleidžia realius dėsningumus. Apie juos ministerija nekalba. Tik nori,kad vaikai parodytų vis geresnius rezultatus, kurie pateisintų jų vadovavimo procesą. Bet kaip jis atrodo realybėje, mato ne daugelis.
Kokią visuomenę užauginsime po 20-30 metų, jei besąlygiškai paklusime ŠMM sprendimams šiandien? Kokia grėsmė laukia vaikų ateityje, jei tėvai ir pedagogai tyliai susitaikys su visais absurdais, vykstančiais švietimo įstaigose?
Ką tėvai, pedagogai ir vaikai turėtų žinoti?
Laidoje dalyvauja LTF tarybos narė, saviugdos klubų vedėja, mama Jolanta Lipkevičienė, koučingo specialistas, bendruomenių telkėjas, tėtis Vytautas Gaidamavičius ir psichologė praktikė, lektorė, mama Ramunė Želionienė.

http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2015/02/19/atviras-pokalbis/42095

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *