Žmones atstovaujantis raštas Lietuvos vyriausybei

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui Nr. 04-28 , 2020 m. balandžio 28 d.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Finansų ministerijai

Socialinių reikalų ir darbo ministerijai

Kauno miesto savivaldybei

DĖL RIBOJIMŲ PREKIAUTI VERSLO LIUDIJIMUS TURINTIEMS SMULKIEMS VERSLININKAS

Mūsų asociacija prašo skubiai atkreipti dėmesį į smulkiųjų prekybininkų, dirbančių lauko sąlygomis (prie kapinių ar aikštelėse), ribotus veiklos apribojimus karantino metu.

Dalis verslininkų leidimus prekiauti skintomis gėlėmis, puokštėmis, žvakėmis ir vazomis įsigijo dar 2019 m. gruodį. Kiti – vėliau, pavyzdžiui, pilietė O.J. leidimus prekiauti prie Kauno Eigulių kapinių turi nuo 2020 m. balandžio 11-os dienos.

Dėl pandemijos nebuvo galima prekiauti berods iki balandžio 23 d., smulkieji prekybininkai patyrė nuostolius. To, kas sumokėta įsigyjant leidimus, o taip pat kitų sumokėtų mokesčių, vyriausybė grąžinti nežada.

Viena Lietuva, bet verslui sąlygos nėra vienodos: prašome atkreipti dėmesį, kad prie Kauno rajono Karmėlavos kapinių skintomis gėlėmis ir kitomis prekėmis, aptvėrus jas metaliniu tinklu ir plėvele, prekiauti leidžiama, o prie kapinių Kaune – neleidžiama. Ir paaiškinimas iš viešos tvarkos pareigūnų, toks Vyriausybės sprendimas, parašyta tik sodinukais leisti prekiauti. Žmonės nežino kodėl parduotuvėse galima prekiauti įvairiomis prekėmis, o prekyvietėse ne.

Atkreipiame dėmesį, kad didmenininkams įvežti į Lietuvą skintas gėles šiuo metu galima, mažmenininkams jas įsigyti taip pat galima, o parduoti lauko sąlygomis – ne. Viešosios tvarkos pareigūnai grasina baudomis, draudžia prekiauti, nors leidimus prekiautojai turi.

Prašome paaiškinti, kodėl tokie skirtingi sprendimai ir kuo remiantis taikomi tokie draudimai?

Laukiame skubaus sprendimo ir atsakymo, nes šią savaitę, artėjant Motinos dienai, smulkieji verslininkai dar turi galimybę užsidirbti pragyvenimui.

Mes, socialinės veiklos asociacija ,,Šviesos kampelis”, šiuo klausimu atstovaujame savarankiškai dirbančius, pašalpų neprašančius piliečius.

Prašome įsigilinti ir priimti prekiautojų gyvenimus nesutrikdantį sprendimą.

Kitaip – dėl neracionalios, nelanksčios tvarkos – šiuo sudėtingu metu piliečių darbas, teisėta veikla ir teisė užsidirbti bus nusviedžiama ten, kur ir neparduotos gėlės ( šiukšliadėžėn).

Nuvylė ministro pirmininko S. Skvernelio viešas pasisakymas, kad ,,toks ten ir verslas, jei neišgyvens per karantiną“. Ministras pirmininkas turėtų viešai atsiprašyti tautos. Piliečiai, gebantys išlaikyti save ir savo šeimas, juolab šalies ekonomikai kritiniu metu ar nenusipelnė pažeminimų. Juk Vyriausybė nenori turėti dar daugiau išlaikytinių, pašalpų gavėjų ir įstumtųjų į bankrotus.

Asociacijos „Šviesos kampelis“

Direktorė Jolanta Lipkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *