Tyrimas: sąmonė ir minčių galia gali valdyti autonominę nervų sistemą
Kas yra autonominė nervų sistema (ANS)? Ji reguliuoja vidaus organų veiklą, pavyzdžiui, virškinimą, širdies susitraukimų dažnį, šlapinimąsi, seksualinį potraukį, kvėpavimo dažnį, vyzdžių atsaką. Ji veikia refleksiškai ir nesąmoningai, tad dažnai net nepajuntame. Juk mes nenusprendžiame pagreitinti širdies ritmo, kai esame išsigandę arba nejuntame, kai pasikeičia kraujagyslių spindis. Ši sistema tiesiog daro, ką ji daro, jos nepaveiksime patys, nes ANS valdo pagumburis, esantis smegenyse (jis pirmas reaguoja į stresą ir siunčia signalus visam organizmui).
Kokie faktoriai yra siejami su sąmone? Šių laikų mokslas teigia, jog tai stebėjimas, matavimai, ketinimai, suvokimas ir mintys. Sąmonės suvokimas šiandien skiriasi nuo, tarkime, senovės ajurvedos suvokimo, tad labai svarbu suvokti skirtumus.
Tyrimas
Mokslininkai pastebėjo, kad mintys gali paveikti fizines sistemas, įskaitant mūsų kūnus.
Ne paslaptis, jog gerai funkcionuojanti imuninė sistema apsaugo kūną nuo patogenų, tačiau kartais ji nėra pakankamai stipri, o tai gali lemti įvairių autoimuninių ligų pasireiškimą. Imuninę sistemą kontroliuoja autonominė nervų sistema, todėl ilgai buvo manyta, kad mes negalime valingai valdyti savo imuniteto ar autonominės nervų sistemos. Viskas pasikeitė, kai intensyvios terapijos tyrėjas, gydytojas Matthijis Kox kartu su Peter Pikkers, eksperimentinės intensyviosios terapijos profesoriumi „Radboud“ universitete, Neimegene nusprendė atlikti tyrimą. Pasak jų, žmonės, pasitelkę savo protą, turi potencialo valdyti autonominę nervų sistemą. Wimas Hofas tai įrodė.
https://minfo.lt/mokslas/straipsnis/tyrimas-samone-ir-minciu-galia-gali-valdyti-autonomine-nervu-sistema-i-dalis
https://minfo.lt/mokslas/straipsnis/tyrimas-samone-ir-minciu-galia-gali-valdyti-autonomine-nervu-sistema-ii-dalis