Danijos mokinukių eksperimentas: bevielis internetas kenkia sveikatai

Danijos devintokių eksperimentas verčia suklusti mokslininkus.

Penkios merginos nusprendė patikrinti, kaip bevielis ryšys veikia gyvąją gamtą. Ši idėja joms šovė į galvą po to, kai viena iš jų pastebėjo dėsningumą: jei miegi šalia mobiliojo telefono, rytą būna sunkiau susikaupti.

Eksperimento tikslas – patikrinti, kaip bevielio interneto spinduliavimas veikia augalų ūgį. Eksperimento rezultatai labai nustebino: daugelis pasodintų ar pasėtų augalų neišgyveno. Ypač tie, kurie buvo šalia Wi-Fi skirstytuvo, praneša „ABC News“.

Penkios mokinės šešias lėkšteles su salotų sėklomis padėjo kambaryje šalia dviejų bevielio interneto maršrutizatorių. Kitas analogiškas padėjo kitame kambaryje – be interneto.

Per 12 eksperimento dienų išryškėjo skirtumas. Izoliuotame kambaryje salotų daigai sudygo sėkmingai, o kambaryje su maršrutizatoriais derlius buvo labai prastas. Dalis daigų parudavo ir nuleipo.

„Šis eksperimentas Danijoje sukėlė didelę diskusiją. Visuomenė baiminasi mobiliojo ryšio telefonų ir interneto spinduliuotės. Manoma, kad tokiu pat būdu šie spinduliai veikia ir žmogaus organizmą“, – sako biologijos mokytojas Kimas Horsevadas.

Tačiau mokslininkai kol kas susilaiko nuo rimtų išvadų. Jie nori analogišką eksperimentą pakartoti profesionalioje laboratorijoje.

http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/internetas/danijos-mokinukiu-eksperimentas-bevielis-internetas-kenkia-gyvybei-645-339427

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *