Dešimt pedagoginių įsakymų, mokytojams visuomet žinotinų

„Tu esi mokytojas, kuris turi išvesti žmoniją iš tamsos vergovės ir būsimąją kartą kultūringai išauklėti“, – štai tokiu įkvepiančiu sakiniu prasideda pedagogo, Panevėžio gimnazijos (dabartinės Juozo Balčikonio gimnazijos) vicedirektoriaus Mato Grigonio priesakai savo kolegoms mokytojams. Jie, rašyti ketvirtajame dešimtmetyje, aktualumo neprarado ir šiandien.

Radau šiuos priesakus savo mylimo mokytojo Vytauto Baliūno parašytoje knygoje „Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija“. Mokytojas Vytautas, kaip jau esu kadaise rašęs, buvo tas žmogus, kuris savo pavyzdžiu pademonstravo, koks turi būti geras mokytojas. Ne be jo įkvėpimo ir pavyzdžio ir pats vėliau pasukau į pedagogiką. Na, o jo knygoje surašyti M. Grigonio priesakai, man regis, yra ta atrama, kuriai gyvai esant nebereikėtų kalbėti apie tai, jog mokytojo profesijos prestižas yra menkas, kad dalis mokytojų patys menkina savo pašaukimą. Manau, kad šie priesakai ir šiandien kaip priminimas, kaip kelrodis galėtų kabėti kiekviename kabinete, kad primintų kiekvienam mokytojui, kokia yra jo profesijos esmė. Trumpai tariant, kam gi reikia išradinėti dviratį ir kurti naujus etikos kodeksus ar pan., kai viskas paties M. Grigonio jau yra puikiai išdėliota.

Visas straipsnis: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-04-20-desimt-pedagoginiu-isakymu-mokytojams-visuomet-zinotinu/143311

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *