Džiaugiamės jau įvykusia šeštąja ŠEIMŲ STOVYKLA

Džiaugiamės jau įvykusia šeštąja ŠEIMŲ STOVYKLA
“KAIP DANGUJE TAIP IR ANT ŽEMĖS“
2013 06 21 – 2013 06 24

Jau šeštąjį kartą socialinės veiklos organizacija „Šviesos kampelis“ surengė šeimų stovyklą, kurioje dalyvavo 14 šeimų, apie 60 žmonių. Stovykloje buvo sukurta savęs tobulinimo aplinka, blaivi bendrystė, nuoširdūs ir šilti santykiai. Kiekvienam ir mažam ir dideliam buvo begalė progų pažinti save ir kitus, ugdyti darną viduje ir išorėje, įprasminti laisvalaikį.
Programoje buvo kiekvieną asmenį praturtinančios veiklos. Ėmėme vieni iš kitų interviu, analizavome išminčių citatas, stebėjome vieni kitus ir viešai vieni kitus pristatėme. Neliko nei vieno nepažinto. Nekonkurenciniai socialiniai žaidimai, vakarojimas prie laužo, Joninių šventimas, lobio paieška; darbo terapija: stovyklos tvarkos priežiūra, miško tvarkymas, ekologinis atliekų rūšiavimas, lauko mobilios pirties malonumai sukūrė tvarius ryšius su ypatinga tos vietovės gamtos dvasia, sujungė vienus su kitais, pastiprino.
Patyrėme, kad aktyvus, žaismingas, bendravimas yra viena iš veiksmingiausių asmenybės ugdymo priemonių.
Stovykloje gyvenome savo atsivežtose palapinėse ant upės kranto be jokios civilizacijos. Maistą gaminome ant laužo.
Iš stovyklos grįžome dvasiškai, emociškai paganyti. Pasinaudojome puikia galimybe pabėgti nuo kasdienės rutinos, TV, kompiuterio, šiuolaikinių technologijų bei kitų priklausomybių, atsiduodami netikėtumams.
Stovykloje dalyvavo žmonės:
kurie nebijo iškristi iš bendro visuomenės nusistovėjusio konteksto;
kurie buvo pasiruošę atskleisti neribotą Dievo galią ir meilę savyje;
kurie ilsėjosi nuo kasdieninės rutinos;
kurie nugalėjo kai kurias kliūtis savo kelyje;
kurie reiškiasi, kaip lyderiai vis skirtingose gyvenimo srityje;
kurie į save įkrovė daugiau ramybės, meilės ir gyvenimo džiaugsmo;
kurie įsivertino savo asmeninės raidos pakopą;
kurie gali išgyventi natūralios gamtos sąlygomis;
kurie geba pagarbiai bendrauti;
kurie mokosi pozityviai ir kryptingai kurti savo gyvenimą;
kurie gali greičiau ir lengviau pasiekti savo ambicingų tikslų;
kurie vis efektyviau naudoja savo potencialą (talentus, žinias, patirtį, įžvalgas, jėgas, laiką, santykius, …);
kurie augina drąsą, pasitikėjimą savimi, atkaklumą.
Po stovyklos, joje dalyvavusieji žmonės dalinosi savo įspūdžiais, kad iš jos grįžo labiau mylintys savo aplinką ir visą pasaulį, pagerėję, praturtėję. Dalyvavusieji prisipažino, kad šioje stovykloje net pačius artimiausius žmones pažino labiau, po stovyklos grįžo pasikeitę, atviresni, užaugę savo vidumi. Tai patirti jiems leido susipažinimas su naujais žmonėmis, artimesnis, glaudesnis bendravimas per įvairias veiklas, bendravimas su įvairiais žmonėmis. Visi džiaugėsi galimybe turiningai leisti laisvalaikį blaivioje aplinkoje, tarp panašiai mąstančių žmonių, džiaugėsi galimybe pažinti naujoje aplinkoje save, savo artimuosius ir naujai sutiktus žmones.
Šioje stovykloje užsimezgė nauji šeimų ryšiai, kurie tęsiasi ir po stovyklos.
Tikimės su visais susitikti ir kitą vasarą.

Dalyvių komentarai po stovyklos:
„Šeimų stovykla: tai puikus laikas, praleistas tarp išprususių žmonių, įdomūs potyriai, tokie, kaip susipažinimas su naujais žmonėmis (asmenybėmis), šauni galimybė pabūti drauge su šeima ir patirti artimesnį, glaudesnį bendravimą per įvairias veiklas, pasitikrinti save (kaip klostysis bendravimas su gausa įv. žmonių, kompromiso paieška ir pan.). Džiaugiuosi, kad vyksta tokios stovyklos, kaip Jūsiškė, kur nėra alkoholio, rūkančiųjų- tai jau, kaip garantas gero, prasmingo poilsio. Ir tai vyksta dėka Jūsų pastangų. Man, tai neįtikėtina, kad yra panašiai mąstančių žmonių, kurie poilsį supranta kitaip, tiksliau, taip, kaip aš;) Dar kartą dėkoju už šią šaunią galimybę pabūti Jūsų organizuojamoje šeimų stovykloje. Mano šeiminykščiai liko labai laimingi- dar dabar tebekalbame apie stovyklą, vis prisimename… Nostalgija… Ačiū;) „
Dovilė

Stovykloje susipažinau su daugybe įdomių žmonių, kurie mąsto panašiai kaip ir aš. O dauguma ne tik mąsto, bet ir gyvena kitaip. Todėl po stovyklos jausmas toks, kad jaučiuosi drąsesnė kažką keisti, nebijoti gyventi taip kaip širdis traukia. O maloniausia, kad išvažiavus iš stovyklos jaučiau norą mylėti pasaulį ir žmones. Džiaugiuosi, kad JŪS tą darote.
Asta

Labai patiko stovyklos atmosfera.
Rimantas:

Patiko. Patiko maudytis, patiko žaidimai „Krokodilas”, „Minų laukas”.
Simas (7m.):

„Norime padėkoti visiems:
kas organizavo ir kas dalyvavo,
kas rinko ir nešė, kūrė, virė ir statė,
kas dalinosi savo patirtimi ir praturtino kitus,
kas kalbėjo ir kas išgirdo.
Ačiū kad esate ir būkite.
Stiprybes visoms ir visiems.
Dėkingi, pašviesėję ir geresni.“
Andrėja

„Pati geriausia stovykla per visus šešerius metus.“
Tomas

„Kiekvienoje stovykloje gyvendama keletą dienų tarp įvairių žmonių pasitikrinu, kas vyksta mano vidiniame pasaulyje. Kokie kyla vertinimai, komentarai, jausmai, mintys mano viduje? Kaip gebu bendrauti su įvairiais žmonėmis? Ir galiu pasakyti, kad tokios stovyklos pats geriausias treningas kelyje į brandą. Buvo visokių etapų, įtampų kai erzindavo nuolatinis santykis su žmonėmis, pasilikdavai maisto atsargų mašinoje, palapinėje, nepasitikėdavau bendro katilo pasiūla. Darant atžvalgą per keletą metų pamačiau, kad aš gebu atsipalaiduoti ir žmonių apsuptyje, o ypač tokių kurie neina su masėmis. Dabar tiesiog pavyksta laisvomis rankomis, protu ir širdimi atsiduoti viskam kas apsupa ir kas ateina.
Prisipažinsiu, pasiruošimas stovyklai reikalauja laiko, išteklių, ir daug jėgų- fizinių, dvasinių, emocinių ir psichinių. Vidus būna burbuliuoja, jauti nuovargį. Bet kai pamatai tiek daug suvažiavusių šviesių žmonių ir bendrystėje išgyveni pakylėjimą, krūtinė prisipildo palaimos ir įsisąmonini viso to darbo prasmę.
Džiaugiuosi, kad galiu savo vaikams padovanoti stovyklose bendruomenę , kurioje daug šviesių lyderių, kurie mano vaikus įkvepia būti atsakingais šviesiais žmonėmis ir atsilaikyti prieš visur tvyrantį gašlumą. Juk jaunimas vystosi tik per gerus pavyzdžius“
Jolanta

” norėjau padėkoti už nuostabią jūsų stovyklą. Yra ko iš jūsų pasimokyti. Ačiū, kad suteikėt galimybę pabūti savo tarpe.”
Ramunė

Įspūdžiai patys geriausi. Visų pirma oras buvo nuostabus. Taip pat gamta įspūdinga, net neįsivaizdavau esant tokių nuostabių vietų. Visu pirma nustebino organizuotumas. Nesitikėjau rasti nušienautą pievą ir sumeistrautą lauko WC :). Kadangi švente buvo be „velnio lašiukų”, tai ir iš pradžių galvojau, kad gali atsirasti nesilaikančių taisyklių, ir buvom maloniai nustebinti, kad labai ilgos busimos 4 dienos praėjo labai nuostabiai. Jaunimas futbolą lošė be perstojo, vaikai ir pirmą dieną apsitrynė tarpusavyje ir jokių nusiskundimų apie „suknistą” stovyklą išgirsti neteko. Kas keista, tai, kad net uodai naktimis nekankino. Maistas ir buvo aukštumoj, aš pats taip nemokėčiau skaniai pagaminti. Bežvejodamas šalimais esančių sodų pakrantėje mačiau sumeistrautą nusileidimą link vandens iš senų automobilių padangų. Gal ir nelabai ekologiška ir estetiška, bet manau, kitais metais turėtų visi atsivežti po 1 padangą, o ne po akmenį pirtelei. Beje, brolis paporino šį tą naudingo apie pačią lauko pirtelę… akmenis reiktų smulkesnius kaitinti ir juos kibiru sunešti į pirtelėn iškastą gilesnę duobytę… O šiaip manau viskas aukštumoj buvo. Reiks kitiems metams kokią dainelę išmokti padainuot… 😀
Pagarbiai
Giedrius

„Nuo stovyklos prasideda vasara“, taip sako Paulius. Šiemet aš visai nenorėjau į stovyklą važiuot , nes jaučiausi užspęsta, priversta kažką daryt, bet esu patenkinta, kad nugalėjau save ir sudalyvavau. Džiaugiuosi, kad stovykla populiarėja, kad atsiranda naujų žmonių, su kuriais labai malonu ir įdomu bendrauti (vegetarė Ramunė ir netradicinė vaistininkė Asta man padare įspūdį). Grįžus po ilgojo savaitgalio į darbą, dalinausi įspūdžiais ir atrodo užkabinau savo bendradarbes… Manau, kad jos labai reikalingos tiek mums tiek mūsų vaikams. Labai patiko naujasis susipažinimo žaidimas su vardu ir judesiu, maudynės kaip visada nepakartojamos, įdomus ir atsisveikinimo- pristatymo darbas, bet manau , kad yra žmonių grupė kuriai tai visgi buvo per…
Tai tiek.
Eglė

Stovykloje labai patiko. Labai džiaugiuosi, kad patiko ir mano šeimos kitiems nariams, nes vyriškiai visai važiuoti nenorėjo, o grįžo patenkinti. Buvau labai patenkinta, blaivia stovykla (nes kai kada tekdavo pasijausti blogai, kai būdavo peršami svaigalai. Vyras net motyvavo, kad važiuoti nenori, nes tuoj atvažiavus, pradės traukti daugumas gėrimus, ir blaivybė tik popieriuose liks). Džiaugiuosi susipažinus su žmonėmis, puoselėjančiais šeimą. Norėčiau ir ateityje dalyvauti tokiose stovyklose, nes grįžom pilni įspūdžių, pailsėję. Gal ir nemoku reikšti minčių, bet širdyje džiaugiuosi, ne tik dėl savęs, bet ir visos savo šeimos puikiai praleidus laiką.
Ginta

Stovykla vyko jau šeštąjį kartą, tai tapo jau šeimos tradicija kiekvienais metais joje dalyvauti visai šeimai. Prieš metus namuose buvo iškilusi diskusija apie dalyvavimą stovykloje, nes sūnui tuo pat metu sutapo sporto stovykla. Gera buvo girdėti kaip diskutuojant šeimoje apie dalyvavimą šeimų stovykloje išmintingus argumentus išsakė dukra, kodėl šioje stovykloje turim dalyvauti visi. Sūnui teko tais metais sunkus pasirinkimas, džiaugiausi visa širdimi, kai jis pasirinko šeimų stovyklą.
Per tiek metų dalyvaujant stovykloje su įvairiais žmonėmis tenka pasitikrinti kiek auga mano pačios branda, sąmoningumas, bendravimo įgūdžiai, vertybės. Pirmaisiais metais buvo saugu, nes dalyvavo visi pažįstami, kitais metais teko įveikti jau vidinius barjerus, kai prie mūsų pradėjo jungtis nauji žmonės. O kur dar išbandymai oro sąlygomis? Vienais metais net namo važiavau vienai nakčiai, o paskui vėl grįžau. Dabar apima begalinis džiaugsmas, kad kiekvienais metais prie stovyklos prisijungia vis daugiau naujų žmonių.
Žinoma, organizuojant visko būna. Ateina nuovargis, nusivylimo minutės, bejėgiškumo akimirkos. Kartais atrodo ir kam to reikia. Tačiau stovyklos metu bendraujant su žmonėmis, išgirstant jų atsiliepimus, pamačius tiek bendraminčių, palaikančių žmonių, džiaugiuosi, kad darėm, organizavom ir tikrai žinau, kad kitais metais stovykla tikrai bus. Stovyklos metu taip pat tenka kiekvieną kartą vis geriau pažinti ir savo namiškius. Džiaugiuosi turėdama aplinką ir galimybes vaikams parodant pavyzdžių kaip galima turiningai, linksmai leisti laiką. Juk geriausiai vaikai mokosi per pavyzdžius, o čia jie jų gauna tikrai daug. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo vyru, kuris vis aktyviau kiekvienais metais palaiko ir prisideda prie organizavimo. Gera jausti šeimos palaikymą.
Indrė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *