Kaip bendradarbiaujant sukurti tokį švietimą Lietuvoje ir Europoje, apie kurį svajojame?

Kaip bendradarbiaujant sukurti tokį švietimą Lietuvoje ir Europoje, apie kurį svajojame?

Renginys vyko 2014 vasario 11 d. (vakaras) – 15 d. (vakaras) Padvaisko dvare, Glitiškėse, Vilniaus raj.

Asociacijos dvi narės dalyvavo labai vertingame LIETUVOS ŠVIETIMUI renginyje (5 dienų trukmės suorganizuoti mokymai) visiems švietimo sistemos dalyviams, kuriems rūpi švietimo ateitis Lietuvoje ir Europoje. Visos švietimo aktualijos bus viešai prieinamos internetiniame puslapyje www.aoheducation.weebly.com

ORGANIZATORIAI VšĮ „Kuriančios bendruomenės“, Lietuva (“IDEAL Lithuania“) , tai drąsūs, turintys daug pokyčiams jėgos jaunuoliai : Lukas Benevičius,Mantas Žalkauskas, Aurimas Ražanauskas, Rygaudas Guogis, Julius Paplauskas

Renginys surengtas asmeninėmis lėšomis, palaikant verslininkams iš Lietuvos

MOKYMUS VEDĖ JUNGTINĖ LEKTORIŲ KOMANDA :
Toke Paludan Møller, Danija
Mary Alice Arthur, Naujoji Zelandija ,
Diederik Bosscha, Nyderlandai,
Laura Weisel, USA

TIKSLAS: mokymuose pritaikyti skirtingas inovatyvias socialines metodikas, kurios leido geriau susipažinti su vieni kitų patirtimi, suprasti švietimo sistemos dabartį ir praeitį, kad kartu bendromis pastangomis pradėtume kurti tokią švietimo ateitį, apie kurią visi svajojame ir kokios šiuo metu reikia Lietuvai ir Europai.
Ką„ VEIKĖME IR Ką„ IŠMOKOME?
Šių mokymų metu sustiprėjo tinklas tarp skirtingų švietimo sistemos dalyvaujančių pusių, atsirado stipresnis bendradarbiavimas tarp renginio dalyvių, gimė bendros idėjos ir projektai. Dalyviai išmoko taikyti metodus, padėsiančius geriau suprasti vieni kitus, mokytis drauge ir vieni iš kitų, bei veikti kartu, išnaudojant turimus resursus. Susirinkusieji į mokymus turėjo galimybę kelti sau rūpimus klausimus ir ieškoti problemų sprendimų ir tolimesnių veiksmų pačių vykdomiems projektams, pasitelkdami kitų dalyvių ir mokymų organizatorių pagalbą, tinklus ir patirtį. Per 5 dienas dalyviai išmoko pagrindinių “Art of Hosting“ principų bei metodų, atrado kaip juos taikyti savo organizacijose, ypač dirbant grupėse ir vedant susitikimus.
DALYVIAI
Susirinko mokyklų mokiniai, mokytojai, mokyklų direktoriai, verslininkai, žmonės iš Lietuvos švietimo ministerijos, lektoriai, švietimo inovatoriai iš Naujosios Zelandijos, JAV, Rumunijos, Olandijos, Danijos, Šveicarijos, Švedijos ir Lietuvos, tie, kurie šiuo metu skaito paskaitas vedančių pasaulio kompanijų vadovams ir valstybių vadovams, tam, kad atverti kelią naujam sąmoningumui ir bendradarbiavimui tiek šalyje, tiek tarptautiniu mastu, paskatinti mus visus prie to prisidėti ir atsakyti į klausimą „Kaip mes kartu galime sukurti tokią švietimo sistemą apie kurią visi svajojame?”. Užsienio atstovai mato čia, Lietuvoje, tą potencialą, kuris gali tapti pavyzdžiu visam pasauliui (Iš Lietuvos Vyriausybės pusės taip pat dalyvavo A.Zuokas ir A.Kubilius, kurie pažadėjo paremti šį judėjimą ir prisidėti prie reikalingų reformų savo lygiu).

Daugiau info
+370 633 33361 (Rygaudas Guogis)
info@aoh-education.org, www.aoh-education.org

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *