2013 birželio mėnesio sekmadienio popietę aktyvios Lietuvos šeimos rinkosi į telkiamąją pilietinę akciją „Apginkime šeimą — išsaugokime Lietuvą”.

Renginyje, kurį vedė aktoriai Dalia Michelevičiūtė ir Giedrius Arbačiauskas, kalbėjo psichologė Eglė Mirončikienė, psichoterapeutas Gintautas Vaitoška, tėvų forumo atstovas Renaldas Jančiauskas, motinos ir tėvai. Visų pasisakymų pagrindinė mintis — Seimui svarstyti pateiktos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos bei kone skubos tvarka priiminėjama „socialines lytis” įteisinanti Stambulo konvencija Lietuvai nepriimtina ir valdantieji neturi teisės jų priimti.

„Smurto sąvoka naujose įstatymo pataisose yra išplėsta iki absurdo. Dėl mums primetamų naujovių smurtautoju prieš vaiką galės būti pavadintas ir padorus tėvas, griežtu tonu sudrausminęs nepilnametį vaiką, kai šis nenaktinėtų”, — susirinkusiems teigė psichologė E. Mirončikienė.

Kas slepiasi po „socialinės lyties” sąvoka, kurią siekiama įvesti vadinamąja Stambulo konvencija, aptarė psichoterapeutas G. Vaitoška: „Jei Seimas [šią konvenciją — red. pastaba] ratifikuos, būsime priversti nediskriminuoti dėl „socialinės lyties”. Australijos žmogaus teisių komitetas rašo, kad be vyro ir moters yra dar 23 socialinės lytys. Galbūt mūsų „atsilikusioje” šalyje „socialinių lyčių” bus kokiu tuzinu mažiau, tačiau priėmus konvenciją aš turėsiu teisę pasivadinti moterimi, o pasų skyrius turės pakeisti mano dokumentus. Tokia tvarka jau galioja Vokietijoje. Jei kas iš jūsų nesutiksite manęs vadinti moterimi, aš galėsiu jus patraukti teisinėn atsakomybėn už lyties tapatybės diskriminaciją.” Ši konvencija atveria kelius vaikų darželiuose ir mokyklose diegti programas, kuriomis turėtų būti griaunami „stereotipiniai lyčių vaidmenys”. Pasak psichoterapeuto, „tai reiškia berniukų resocializavimą moteriškumo kryptimi: moteriško stiliaus apsirengimo skatinimą, vos ne privalomą žaidimą su lėlėmis, ir pan., o taip pat ir homoseksualių santykių propagandą”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *