Lenkijos institutas Vilniuje, Socialinės veiklos asociacija „Šviesos kampelis“, Kauno m. savivaldybės administracijos Aleksoto seniūnija, Vilijampolės pagrindinė mokykla kviečia į vaidybinio filmo „Korčakas“ (rež. Andrzej Wajda, Lenkija, Vokietija, 1990) peržiūrą, kuri vyks 2012 m. balandžio mėn. 2 d. (pirmadienį), 18 val. Kauno Vilijampolės pagrindinėje mokykloje (Seredžiaus g. 4, Kaunas)

Filmas pasakoja apie tragiškiausias daktaro Januszo Korczako – rašytojo, pedagogo, vaikų draugo, gamtos apdovanoto išmintimi ir plačia širdimi – gyvenimo akimirkas. Treji karo metai, kuriuos jis praleido su Varšuvos geto našlaičių namų ugdytiniais, buvo kupini didvyriškos kovos, kad vaikams būtų suteiktos bent minimalios gyvenimo sąlygos ir kad jie neprarastų orumo. Kai vokiečiai priėmė kraupų sprendimą sunaikinti getą, daktaras Korczakas atmetė draugų prašymus gelbėti savo gyvybę ir su auklėtiniais vyko į naikinimo stovyklą.
Filmą pristatys istorikas dr. Šarūnas Liekis
Filmas lenkų kalba su lietuviškais subtitrais. Trukmė: 113 min. Įėjimas nemokamas
Būtina išankstinė registracija e.p. sviesoskampelis@gmail.com , tel. nr. 860081221(Jolanta),861158183 (Indrė)
Daktaras Januszas Korczakas buvo ne tik didis rašytojas, pedagogas, bet ir vaikų draugas, gamtos apdovanotas gilia išmintimi ir mylinčia širdimi. Tikimės, kad jo pavyzdys žiūrovus įkvėps didiems darbams.
Po filmo peržiūros vyks aptarimas 10-12 žmonių grupėse, pagrindinių akcentų iškėlimas, diskusija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *