Pasakų kūrimo varžytuvės „Seku, seku pasaką” 2012 m. balandžio 1-7 dienomis

KVIETIMAS
Su didžiausiu džiaugsmu kviečiame 4-12 klasių mokinius, jų tėvelius, senelius ir mokytojus dalyvauti pasakų kūrimo varžytuvėse „Seku, seku pasaką” 2012 m. balandžio 1-7 dienomis. Būtina jau nuo dabar išankstinė registracija. Registracija vyks iki 2012 m. kovo 30 d. bus galima jums tinkamu metu, vienos dienos bėgyje, žodžiu sukurti pasaką, gavus pasakai tik vieną žodį iš organizatorių.
Varžytuvių sąlygos: sukūrti ekspromtu pasaką žodžiu gavus tik vieną žodį – daiktavardį (pvz. pieva). Tą žodį reikės apipynti tarsi voratinkliu. Žodį jums praneš telefonu organizatoriai, tą pačią pasakos kūrimo dieną. Šį kūrybinį veiksmą reikės nufilmuoti į CD ar DVD laikmeną ir pristatyti organizacijai nuo sukūrimo dienos per vieną parą laiko.
Prasmė: Olandijoje, Danijoje, Latvijoje ir kt. jau ilgą laiką tarp mokyklų vyksta pasakų varžytuvės, kuriose aktyviai dalyvauja ne tik moksleiviai, bet ir jų tėveliai, seneliai, mokytojai. Šis pasakų kūrimo metodas veikia teigiamai psichologiškai ne tik vaikus, bet ir suaugusius, lavėja iškalba, teksto suvokimo įgūdžiai, vaizduotė, išlaisvėja minties polėkis. Kūrybinio proceso metu išsivaduojama iš vidinio sąstingio, žalingų kompiuterio ir televizijos įtakų. Atsivėrusi sveika vaizduotė „išaudžia minčių ir jausmų gobeleną, kuris leidžia mums susieti žinias ir patirtį.“ Sveika vaizduotė padeda mums suprasti save ir pasaulį, vizualizuoti ateitį, planuoti, išsikelti tikslus ir judėti į priekį. Lakią fantaziją turintys vaikai , paaugliai ir suaugę yra sąmoningesni ir atsparesni manipuliacijoms.
Šio metodo tikslas: skatinti, pagerbti, įprasminti, įvertinti, įkvėpti , atverti glūdinčias žmoguje kūrybiškumo ištakas.
Varžytuvių reikalavimai:
Pasakos struktūra: įžanga, dėstymas, pabaiga.
Pasakos trukmė: ketvirtai klasei 3-4min. Visiems kitiems 5-7 min.
– Pasakoje svarbus akcentas, kai pasikeičia blogasis personažas ir nugali gėris,išmintis, moralė, dora, tiesa.
– Svarbi kūno kalba pasakojant pasaką.
– Svarbus žodyno turtingumas, vaizduotės polėkis, kūrybiškumas, nuoseklumas, operatyvumas, žaismingumas, humoras, išmintingumas.
– Būtina sutartu laiku nufilmuoti ir pristatyti CD ar DVD laikmeną organizatoriams.
ORGANIZATORIAI ĮSIPAREIGOJA:
– Pagerbti ir įvertinti visus dalyvavusius.
– Išrinkti pirmos – trečios vietos kūrybiškiausius (atskirai mokiniai ir atskirai suaugusieji t. y. mokytojai, tėvai, seneliai)
– Surengti viešam renginyje nugalėtojų varžytuves, dėl pirmos -trečios vietos.
– Sukviesti dalyvius ir svečius į viešą apdovanojimų ir pristatymo sueigą.
Organizatoriai Socialinės veiklos asociacija “ Šviesos kampelis“
Norinčius prašome registruotis iki kovo 30 dienos e.p. sviesoskampelis@gmail. com Tel. Jolanta 8 600 81221, Indrė 861158183.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *