Įsitraukimas į vaiko ugdymą – kaip jis pasireiškia? Tiems, kurie mano, kad užtenka vaikui pasakyti sunkesnės užduoties atsakymą, teks nusivilti. Tam, kad atžalos ugdymo procesas būtų visavertis, reikia ne tik skirti jam daugiau nei 5 minutes savo brangaus laiko, pasakyti gerą žodį, bet ir sudaryti mokymuisi palankią socialinę, kultūrinę ir ekonominę aplinką.

„Būti tėvais iš tiesų yra pats sunkiausias darbas“, – neabejoja EBPO PISA valdančiosios tarybos narė, Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Strateginių programų biuro vedėjo pavaduotoja dr. Rita Dukynaitė. Tyrimai rodo, kad lietuviai šį darbą atlieka toli gražu ne geriausiai. Už mus pranašesnės ne tik Skandinavijos šalys, Vokietija, bet ir kaimynės – Latvija, Estija ir Lenkija.

Kas trejus metus Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (Organization for Economic Co-operation and Development (OECD) atliekamas Tarptautinis penkiolikmečių tyrimas PISA (Programme For International Student Assessment), kuriame dalyvauja daugiau nei 70 šalių, rodo, kad lietuviai – vieni mažiausiai į vaikų ugdymo procesą įsitraukiančių tėvų Europoje.

Aptardama minėtų tyrimų išvadas EBPO PISA valdančiosios tarybos narė atkreipė dėmesį į tai, kad lietuviai neretai ne tik neskiria pakankamai dėmesio savo atžaloms, bet kartais net nesuvokia, kokią didelę įtaką jie daro vaiko mokslo pasiekimams.

Visas straipsnis čia: http://www.15min.lt/naujiena/svietimas/karstos-zinios/lietuviai-vieni-maziausiai-i-vaiku-ugdyma-isitraukianciu-tevu-europoje-234-539766#.VkJYddpv32c.facebook

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *