Jolanta Miškinytė 2014-02-19
Į Vilnių atvykusi Šiaurės šalių žmogaus teisių komiteto prezidentė Ruby Harrold-Claesson turi ką papasakoti apie tai, kaip užsienyje prižiūrimi iš tėvų atimti mažamečiai. Pas mus šios diskusijos kyla tik dabar, o šioje šalyje ir kaimyninėse valstybėse jau seniai apsispręsta, kad nebe tėvai, o valdžia sprendžia, kas geriausia vaikui.
Gimusi Jamaikoje, Prancūzijoje studijavusi teisės ir politikos mokslus, vėliau R.Harrold-Claesson gilinosi į teisę Geteborgo universitete. Nuo 1970 metų gyvena Švedijoje su vyru Hakanu, užaugino tris vaikus.
Į Lietuvą ją pakvietė kelios nevyriausybinės organizacijos, pasiūliusios papasakoti apie švedišką patirtį vaiko teisių apsaugos srityje. Šiuo metu Seime rengiamas naujas Vaiko teisių apsaugos įstatymas, kuris palengvintų mažamečių paėmimą iš šeimos.
Ar valstybė gali perimti tėvų vaidmenį? Kaip apibrėžti ribas tarp naujų galimybių ir slaptų grėsmių? Ko iš skandalingų ir skausmingų istorijų išmoko švedai? Apie tai – pokalbis su su teisininke, šeimos teisės specialiste R.Harrold-Claesson.
Pokalbį galite skaityti čia:
http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/lietuviams-pamokancios-istorijos-apie-vaiku-globa-svedijoje.htm#.UwSN185fsyN

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *