Nevadinkite paauglių tinginiais!

„Štai kokia problema. Mano paauglė dukra – tikra tinginė. Ji niekada nedaro to, ko noriu tada, kai man to reikia. Ji nuolat atsikalbinėja ir atidėlioja. Nori būti palikta ramybėje, gulėti lovoje ir nieko neveikti“, – išpoškino viena mama.

„Ar ji atidėlioja ir tai, ką jai patinka daryti?“ – paklausiau.

„O ne! Tą, kas jai patinka, ji daro iš karto.“

„Vadinasi, jūsų dukra nėra tinginė. Ji tik išranki. Ji neatidėlioja daryti to, kas jai patinka, o tik tą, ko norite jūs. O kaip jūsų atveju? Ar jūs kada nors atsisakote tuoj pat įvykdyti jos prašymą?“ – paklausiau.

„Žinoma, jeigu esu užsiėmusi ar pavargusi, arba kai nenoriu, kad man trukdytų. Pasakau jai, kad padarysiu tai vėliau, kai turėsiu laiko. Galiausiai juk ir man reikia pailsėti“, – atkirto mama.

„O ar tai nėra tingėjimas?“ – paklausiau vėl.

„Ne. Tai – buvimas motina. Aš dirbau visą dieną ir man reikia laiko atsipūsti. Mano dukrai netenka nei perpus tiek galvoti ir rūpintis viskuo kaip man. Juk jos gyvenimas toks paprastas. Ji – tik moksleivė. Palaukime, kol jai teks gyventi suaugusiųjų gyvenimą. Ji net neįsivaizduoja, ką iš tiesų reiškia būti užsiėmusiam. Ir ką apskritai veikia tie mokiniai?“ – piktinosi mama.

Geras klausimas. Taigi turėjau galimybę paklausti vienos amerikietės merginos, kaip atrodo jos įprastinė diena mokykloje. Ji papasakojo štai ką:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-06-08-nevadinkite-paaugliu-tinginiais/131738

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *