Popiežius: reikia šeimos ir mokyklos dialogo

Tėvai ir mokytojai privalo vieni kitais pasitikėti ir bendradarbiauti. Nuo šeimos ir mokyklos susikalbėjimo priklauso jaunosios kartos ugdymo kokybė, sakė popiežius Pranciškus, penktadienį priėmęs savo veiklos 50 metų sukaktį mininčios Italijos tėvų asociacijos atstovus.

„Mokykla yra pagrindinė šeimos partnerė jaunosios kartos ugdymo misijoje. Dėl to, sakė popiežius, aš jus karštai raginu pasitikėti mokykla ir mokytojais. Jei pristinga tokio pasitikėjimo ir bendradarbiavimo, tėvams gresia pavojus nesusidoroti su sunkia edukacine misija ir ypač su šiuolaikinės kultūros ir visuomenės gyvenimo kaitos, masinės informacijos priemonių ir naujų technologijų vystymosi šeimai metamais iššūkiais“.

Popiežius italų tėvams papasakojo anekdotą iš savo vaikystė Argentinoje. „Kai buvau vaikas, gal kokių dešimties metų, pasakojo Pranciškus, vieną kartą mokykloje prasižengiau. Į mokyklą buvo iškviesta mano motina. Mokytoja ir motina pasikalbėjo už uždarų durų. Po to pakvietė ir mane. Motina man liepė atsiprašyti mokytojos ir pabučiuoti jai ranka. Atsiprašius ir man palengvėjo, džiaugiausi, kad atsipirkau tik pabarimu ir visi nemalonumai praėjo. Tačiau kai sugrįžau namo, manęs laukė dar ir antroji dalis…“.

„Brangūs tėvai, vaikai yra pati brangiausia dovana, kokią esate gavę, sakė Pranciškus. Žinokite tai ir saugokite juos uoliai ir rūpestingai, suteikite jiems ir laisvės, kurios reikia, kad jie užaugtų brandžiais asmenimis, sugebančiais ateityje savo ruožtu tapti tėvais. Mokykite savo vaikus moralinio įžvalgumo, kad sugebėtų skirti kas yra gera, o kas bloga“.

https://www.facebook.com/pranas.grybauskas/videos/1109642979203750/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *