Tolerantišâ€‹kas jaunimas – homoseksua​lus?

Laba diena,
Kaip ir kalbėjome telefonu siunčiu Jums medžiagą apie Tolerantiško jaunimo asosiaciją.
Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į Lietuvos Respublikoje veikiančią Tolerantiško jaunimo asociaciją (toliau – asociacija). Šios asociacijos veiklos tikslais ir siekiais susidomėjau tada, kai sužinojau, jog mano vienas iš giminaičių paauglys vaikinas (16 metų) dalyvavo šios asociacijos organizuojamoje Tolerantiško jaunimo stovykloje. Tik po metų laiko paauglys prasitarė, kad tai buvo gėjų ir lesbiečių stovykla, nors vykdamas į stovyklą to nepasakė savo tėvams, nes bijojo, jog bus neišleistas į tokią jaunimo stovyklą. Man kaip Lietuvos Respublikos piliečiui, auginančiam savo vaikus, kyla klausimas ar tokios jaunimo stovyklos nepaveikia mūsų paauglių vaikų psichikos, įteigdamos jiems, kad homoseksualumas yra priimtinas kiekvienam. Juk paauglystėje formuojasi pagrindiniai žmogaus potraukiai, vyrauja hormonų audros, o tokioje stovykloje, manau, jiems „įperšama“ jų „kitokia“ seksualinė orientacija.
Noriu atkreipti dėmesį, jog tokios stovyklos organizuojamos įgyvendinant Jaunimo reikalų departamento prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamą programą „Kitoks, bet savas”. Suprantu, jog reikia jaunimui paaiškinti apie toleranciją kitokios seksualinės orientacijos žmonėms, tačiau ar šiuo projektu nepersistengiama… Tuo labiau, kad 11 –osios stovyklos nuotraukose matyti (nuotraukas galima rasti Tolerantiško jaunimo asociacijos facebook profilyje), jog stovyklos metu buvo analizuojamos tokios temos kaip gėjų, lesbiečių ir biseksualų socialinio judėjimo link…Taigi ar šiuo projektu nėra ugdomas kažkoks tai homoseksualų „klanas“, o gal geriau pasakyti „sekta“. Tikrai nesu priešiškai nusiteikęs prieš homoseksualus, tačiau nemanau, kad reikia tokiais būdais skatinti jiems toleranciją, įtraukiant į savo ratą ir paauglius. Beje, mano giminaitis, sužinojęs, kad apie jo seksualinę orientaciją buvo informuoti jo tėvai labai pasipiktino ir pareiškė, jog jis buvo „PARUOŠTAS“ kaip tai pasakyti tėvams. Darytina išvada, kad tokiose stovyklose neapsisprendę paaugliai dėl savo seksualinės orientacijos yra „PARUOŠIAMI“ būti homoseksualais. Taip, sutinku, jog visuomenėje yra prieštaringų nuomonių dėl to ar homoseksualumas yra įgimtas, o gal įgytas, tačiau, manau, neverta skatinti jaunimą būti homoseksualiais.
Juolab, kad asociacijos interneto tinklalapyje (www.tja.lt) skelbiama, kad asociacijos vizija – Tolerantiškas jaunimas tolerantiškoje visuomenėje, misija – Skatinti pagarbą visuomenėje kitaip mąstantiems žmonėms bei diskriminuojamų asmenų grupėms vienijant tolerantišką jaunimą ir skleidžiant informaciją apie toleranciją. Taip, asociacijos vizija ir misija yra išties kilnios, tačiau ar praktikoje asociacija įgyvendindama savo tikslus neperžengia tam tikrų ribų, siekdama paaugliams įteigti homoseksualumo idėją. Taip pat rengiant 11 – ąją stovyklą interneto tinklalapiuose www.gayline.lt bei www.gaycafe.lt buvo anonsuojama, kad „pagrindinis stovyklos tikslas – suburti tolerancijos vardan norintį veikti jaunimą ir kartu imtis aktyvios veiklos! Jei nori pasidalinti savo mintimis su bendraminčiais ir smagiai bei turiningai praleisti laiką – kviečiame jungtis prie mūsų“. Atrodytų gan įdomi stovyklos idėja – vienyti tolerantišką jaunimą, bet kada tokioje stovykloje analizuojamos temos susijusios su homoseksualumu ir paaugliai „mokomi“ jais tapti, ar tai negali paveikti heteroseksualaus paauglio mąstymo ir taip būtų pasiektas projekto šūkio įgyvendinimas „Kitoks, bet – savas“ ???
Kartais savęs paklausiu – gal aš per daug konservatyvus? Gal jau nesuprantu šiandienos jaunimo realijų? Tačiau, vienareikšmiškai manau, jog valstybės institucijos turėtų labai atidžiai stebėti organizacijų veiklą, kurios galbūt tiesiogiai ar netiesiogiai daro poveikį mūsų jaunimo psichikai ir seksualinei orientacijai. Noriu tikėti, jog Jaunimo reikalų departamentas prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dar kartą išanalizuos remiamos programos „Kitoks, bet savas” numatytas priemones ir tų priemonių įgyvendinimo būdus. Juk jaunimas mūsų visų bei valstybės ateitis, jeigu juos skatinsime būti homoseksualiais tai ar taip nesunaikinsime savo tautos? Kas gimdys tada vaikus, o gal gims visi iš mėgintuvėlių?
Tikiuosi, kad šis laiškas bus tam tikras postūmis pasidomėti kai kurių valstybės institucijų veikla. Beje 12 –oji stovykla organizuojama 2012 m. rugsėjo 7-9 d., gal verta ten nuvykti ir įvertinti stovyklos programą ir dėstomas temas ?????

P.S. Šis laiškas yra persiųstas ir Seimo nariui Petrui Gražuliui, Jaunimo reikalų departamentui prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, www.lrytas.lt, www.delfi.lt.
Pagarbiai,
M.S.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *