Paskelbta: 2013-12-19 11:50 Autorius: ekspertai.eu
Lapkričio 13 dieną ekspertai.eu išsiuntė klausimus Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui Zigmui Lydekai dėl jų universitete vykdomo Mokymosi visą gyvenimą programos projekto „Laimingų dienų mokykla“, kurį finansuoja ES struktūriniai fondai. Atsakymą po pakartotino raginimo gruodžio 16 dieną vis dėlto pasirašė profesorius Z. Lydeka. Ekspertai.eu jau yra įpratę gauti ypač išsamius ir tikslius atsakymus į klausimus. Nenustebino ir šis alma mater atstovų atsakymas, nors mokslo šviesą skleidžiančių ir mūsų jaunimą lavinančių atstovų gebėjimai skaityti, tikėjomės, yra kur kas geresni nei kitų sričių atstovų. Nustebino tik vienas dalykas – laiško pabaigoje išsakytas prašymas. Niekaip negalime suprasti, kas čia ir kodėl turėtų būti neviešinama? Tuo labiau kad dokumentas yra ir lietuvių kalba, vadinasi, kažkas jį rengė ir kažkas juo vadovaujasi. O jei dokumentas slaptas ir jį kažkas nutekino, tai tuomet jau galimas ir kriminalinis posūkis šioje „byloje“.
Skelbiame klausimus ir VDU rektoriaus atsakymą dėl šio itin slapto reikalo, kuris bus ar yra mūsų švietimo sistemos sudedamoji dalis.
Gerbiamas profesoriau, norime sužinoti apie VDU prioritetus ir vykdomas programas, kuriomis siekiama perkurti tradicinius visuomenės vertybių modelius.
1. Ar Jūsų universitetas dalyvauja bet kokiose ES fondų finansuojamose programose, nepaisydamas jų turinio?
2. Ar Jūsų universitetas pats pasirinko dalyvavimą LLP European project Happy Days, ar projekto kūrėjai pasirinko Jūsų universitetą kaip labiausiai tinkantį įgyvendinti šį projektą?
3. Koks finansavimas skirtas šio projekto įgyvendinimui?
4. Kokios mokyklos sutiko dalyvauti projekte?
5. Ar Jūs pritariate projekte išdėstytoms nuostatoms, patarimams, rekomendacijoms:
„Žodis „šeima“ dažnai apibrėžiama kaip laimės ir rūpesčio žmogumi vieta, net jei nei vieno, nei kito kiekvieną sekundę joje nepajusi, o kartais ir apskritai šeima būna toli gražu ne tokia vieta. Todėl mokytojai turi sugriauti šeimos sąvokos idealumą tam, kad neįžeistų tų mokinių, kurių šeimos išgyvena sunkų periodą, ir reikia atkreipti dėmesį, kad kai kuriais atvejais kai kurios šeimos gali būti pavojingos“; „Seksualinio švietimo skatinimas mokyklose gali ugdyti toleranciją ir apsaugoti seksualinį pasirinkimą, taip pat ir GLBT. Trumpinys GLBT reiškia gėjai, lesbietės, biseksualai ir transseksualai“; „Svarbu kalbėti neutralia kalba, vengiant tokių pasakymų kaip „ geriausia šeima“ (branduolio) ar „dominuojanti“, taip pat „normali šeima“; „Mokykloje, jei įmanoma, įkurkite seksualinės orientacijos tarnybą. Bendradarbiaukite su vietinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis, besirūpinančiomis GLBT bendruomenių teisėmis“; „paruoškite sąrašą klausimų, prasidedančių žodžiu „kas“ (pvz., kas nors kartą gyvenime bandė rūkyti? Kas važiavo autobusu be bilieto? Kas kada nors bučiavo merginą ar moterį? Kas kada nors bučiavo berniuką ar vyrą? Kas asmeniškai pažįsta lesbietę ar gėjų? Kas eitų į lesbiečių kavinę? Kas eitų į gėjų naktinį klubą, ir panašūs klausimai, susiję su meilės, partnerystės ir seksualumo klausimais)“; „Paskirstykite mokinius į mažas grupeles ir išdalinkite šioms grupėms popieriaus lapus su šiais užrašais: „Ryšys tarp vyro ir moters“, „Dviejų vyrų ryšys“, „Dviejų moterų ryšys“. Paprašykite mokinių mažose grupelėse aptarti šių tarpusavio ryšių privalumus, trūkumus ir dažniausiai girdimus stereotipus apie juos“.
6. Ar nemanote, kad tokių programų vykdymas mokyklose yra nepilnamečių vaikų provokavimas ir skatinimas išmėginti įvairius seksualinius potyrius bei kurti vienos lyties šeimas, nors toks šeimos modelis Lietuvos Respublikoje dar nėra įteisintas įstatymais?
Dėkojame už atsakymus. Atsakymą skaitykite: http://www.ekspertai.eu/static/uploads/2013/12/VDU-atsakymas-ekspertai_eu-portalui-2013%2012%2016%20_1-870.pdf
http://www.ekspertai.eu/vytauto-didziojo-universitetas-praso-nutyleti/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *