Visa klasė išmoko gestų kalbos, kad galėtų susikalbėti su kurčiu klasės draugu

Šešerių metų Zejd Coralic iš Sarajevo (Bosnija) nuo gimimo yra kurčias. Tačiau kai atėjo laikas sūnų leisti į mokyklą, jo mama nusprendė, kad geriausia Zejd mokytis bus kartu su sveikais vaikais. Vis dėlto berniukas mokykloje nebuvo laimingas, mat su niekuo iš vaikų negalėjo susikalbėti.
Zejd mokytojai irgi buvo gana sunku mokyti kurčią vaiką, tad ji pradėjo mokytis gestų kalbos, o netrukus prie jos prisijungė ir visa klasė. Dabar, po trijų mėnesių intensyvaus mokymosi, jau visi Zejd klasės draugai moka gestų kalbos pradmenis ir nesiruošia nustoti tobulėti. Tiesą sakant, nauja veikla jiems taip patiko, kad vaikai netgi ėmėsi gestų kalbos mokyti savo tėvus.
Berniuko mama, Mirzana Coralic, pasakoja: „Dabar jam be galo patinka mokykloje… Jis ten laimingas ir motyvuotas“. Savo ruožtu Zejd mokytoja teigė sieksianti, kad gestų kalba būtų įtraukta į standartinę mokymo programą ir jos galėtų mokytis visi vaikai.
http://www.prim.lt/laisvalaikis/straipsniai/mamoms_teciams_ir_vaikams/vaiku_ugdymo_centarai/visa_klase_ismoko_gestu_kalbos_kad_galetu_susikalbeti_su_kurciu_klases_draugu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *